Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 20-02-2017
Remont dachu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury

W listopadzie 2016 roku Gmina Dzierzgoń złożyła wniosek o dofinansowanie drugiego etapu wymiany połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku Kultur.y Do Departamentu Ochrony Zabytków wpłynęło około 1300 wniosków. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Gminie Dzierzgoń dotację w kwocie 70 tysięcy złotych w ramach programu Ochrona Zabytków na realizację zadania " Dzierzgoń, XVIII-wieczny budynek byłego klasztoru ojców reformatorów, aktualna siedziba Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury i Parafii Grekokatolickiej, remont dachu nad siedzibą DOK - etap II". Bardzo cieszymy się z otrzymanego dofinansowania, które pomoże Nam dokończyć wcześniej założone prace.

Data dodania: 08-02-2017
Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń

Szanowni Mieszkańcy! 
Zapowiedziana od dawna reforma oświaty nabrała realnego kształtu dopiero 11 stycznia 2017 r., kiedy to po długich oczekiwaniach weszły w życie dwie nowe ustawy: Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Ciągle niestety brakuje aktów wykonawczych do ww. ustaw, które niezbędne są do prawidłowego wprowadzania reformy oświaty w poszczególnych samorządach.
Mimo szeregu wątpliwości i pytań Gmina Dzierzgoń rozpoczęła dużo wcześniej przygotowania do opracowania nowej sieci szkół podstawowych i granic obwodów szkolnych.
Zarządzeniem Burmistrza już na początku października 2016 r. powołano stosowną Komisję, w skład której weszli, oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego, dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, przedstawiciel związków zawodowych oraz na prośbę rodziców przedstawiciele rad rodziców z poszczególnych szkół. Na posiedzeniach przeanalizowano wiele propozycji, odbyły się również spotkania z rodzicami i nauczycielami
Niestety z uwagi na bardzo późny czas wejścia w życie wymienionych ustaw, dopiero pod koniec stycznia zaistniała możliwość opracowania końcowych propozycji zgodnych z nowym prawem i skonsultowanych z Kuratorem Oświaty w Gdańsku.
Przypominam, iż zgodnie z Ustawą – Prawo oświatowe z mocy ustawy każda 6-letnia szkoła podstawowa przekształca się w 8-letnią szkołę podstawową a gimnazja ulegają likwidacji poprzez wygaszenie. Ustawodawca dał organom prowadzącym szkoły dwa instrumenty prawne, na mocy których mogą dokonać przekształcenia wygaszanego gimnazjum w nowy typ szkoły lub włączenia w strukturę szkoły już istniejącej.
Przedstawiam Państwu do przemyśleń i dyskusji dwa warianty dot. sieci szkół i obwodów na terenie Gminy Dzierzgoń.
Jako Burmistrz Dzierzgonia uważam, że korzystniejszy dla naszych mieszkańców, a przede wszystkim dzieci, jest wariant 2. Otwarta jestem na wysłuchanie Państwa opinii.
Zapraszam gorąco na spotkanie konsultacyjne w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dzierzgoniu w dniu 09.02.2017 r. o godz.17.30.
Po przeprowadzonych konsultacjach przedstawię omówione z Państwem propozycje do rozpatrzenia Radnym naszej gminy, którzy w formie uchwały intencyjnej w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wyrażą swoją opinię w powyższym temacie.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Reforma oświaty - wariant 1 Miasto Dzierzgoń - opis - pobierz

Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń – wariant 1 - wykres - pobierz

Reforma oświaty - wariant 2 Miasto Dzierzgoń - opis - pobierz

Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń – wariant 2 - wykres - pobierz

Reforma oświaty - SP Bągart - pobierz

Reforma oświaty - SP Bruk - pobierz

 

Data dodania: 14-02-2017
Dziś obchodzimy dzień zakochanych — Walentynki.
Dzień Świętego Walentego obchodzony był początkowo jako święto kościelne. Romantyczny wydźwięk walentynkom nadano już pod koniec średniowiecza w Europie Zachodniej, a w ok. XVI wieku zapoczątkowany został zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania kartek. Co ciekawe, zwyczaj ten przewędrował praktycznie cały świat, zanim trafił do Polski w połowie lat 90. Co roku z okazji dnia zakochanych do Verony, gdzie rozgrywał się najsłynniejszy Szekspirowski dramat, dociera około tysiąc kartek zaadresowanych do Julii.

Gmina, przyłączając się do akcji, postanowiła pomóc w wyznawaniu miłości cichym wielbicielom. W dniach od 7 do 13 lutego w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury oraz Urzędzie Miejskim były wystawione specjalne skrzynki, do których można było wrzucać czerwone tekturowe serduszka z wyznaniem miłości. W akcję włączyło się także Gimnazjum za sprawą Pana Dariusza Browarczyka. Prezentujemy na zdjęciach serduszka z wyznaniami miłości naszych mieszkańców.
Data dodania: 07-02-2017
Kocham Moja Gminę

Kontunuując akcję "Kocham moją gminę - Dzierzgoń" z okazji Walentynek pomożemy Wam wyznać miłość. Kiedy ostatnio powiedziałeś komuś, że go kochasz? Dawno? Nic straconego. Pomożemy Ci to naprawić. W dniach 7 - 13 lutego w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu i Dzierzgońskim Ośrodku Kultury będą umieszczone skrzynki wraz ze specjalnie wykonanymi przez dzieci z DOK - u na tę okazję serduszkami, na których możecie wyznać miłość, podziękować za przyjaźń, pomoc i oddanie, a także napisać wiersz  Pamiętajcie, o miłości można mówić na wiele sposobów! 14 lutego serca zostaną opublikowane na naszym profilu facebook'owym 

Data dodania: 10-02-2017
STYPENDIUM STAROSTY SZTUMSKIEGO

Zgodnie z uchwałą nr XVI/99/2011 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego informuję, iż istnieje możliwość składania wniosku o przyznanie stypendium Starosty Sztumskiego dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sztumie w terminie do 24 lutego 2017 roku.

Starosta Sztumski
Wojciech Cymerys

Data dodania: 07-02-2017
Reforma edukacji

Burmistrz Dzierzgonia oraz Radni Rady Miejskiej w Dzierzgoniu zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie dotyczące wprowadzenia nowej reformy edukacji w Gminie Dzierzgoń. Spotkanie odbędzie się 09.02.2017 r. (czwartek) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu o godz. 17:30.

Data dodania: 08-02-2017
Ferie w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury
Data dodania: 08-02-2017
REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W GDAŃSKU informuje o nowych przepisach dotyczących wycinki drzew

Nowe przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2017 r. umożliwiają właścicielom prywatnych posesji bez zezwolenia wyciąć drzewa i krzewy, pod warunkiem, że nie jest to związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Nie oznacza to jednak braku jakichkolwiek ograniczeń w usuwaniu drzew i krzewów na terenie prywatnych gruntów!

Szczegółowe informacje: LINK

Data dodania: 08-02-2017
Lokalna Grupa Działania „Kraina Dolnego Powiśla”

Lokalna Grupa Działania „Kraina Dolnego Powiśla” zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom ze wsparciem mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz pozostałych podmiotów działających na obszarze powiatu sztumskiego w ramach inicjatywy LEADER z PROW 2014-2020. Przedstawiamy Harmonogram spotkań:

Data dodania: 08-02-2017
#SuperKoderzy Dzierzgoń

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu uczniowie prezentowali swoje umiejętności programowania zdobyte podczas zajęć w ramach programu #SuperKoderzy. Na spotkaniu byli obecni włodarze Gminy oraz Radni. LINK DO ZDJĘĆ

Data dodania: 08-02-2017
Ogólnopolski MEDITEST

W grudniu 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST. Jak co roku odbywał się on w dwóch kategoriach: klasy 3 – 4 oraz 5 – 6.
W całej Polsce uczestniczyło w nim ponad 8 tysięcy uczniów w tym 25 ze SP w Dzierzgoniu, których przygotowała Regina Pozorska. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy ludzkiego organizmu oraz szerzenie wiedzy dotyczącej postępowania w nagłych wypadkach. Uczniowie, rozwiązując test składający się z 30 zadań, musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania. Pojawiły się w nim pytania dotyczące konkretnych chorób, badań medycznych i zasad zdrowego odżywiania. Mimo dużej skali trudności i surowych zasad oceniania uczniowie z naszej szkoły poradzili sobie wyśmienicie. Po otrzymaniu wyników w styczniu 2017 roku okazało się, że aż dwóch uczniów rozwiązało test bezbłędnie i zdobyło I miejsce w kraju. Są to Mikołaj Więckowski z klasy 4 a oraz Artur Krauze z klasy 5 c. Pozostali laureaci konkursu to:

Data dodania: 07-02-2017
Pomoc żywnościowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuję, iż punkt wydawania żywności w dniu 13.02.2017 r. będzie nieczynny. Osoby, które mają wyznaczony termin odbioru żywności na ten dzień proszone są o zgłoszenie się po żywności w dniach 20.02.2017 r. lub 27.02.2017 r.

Data dodania: 07-02-2017
Ptasia Grypa!

Czterdzieste trzecie ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 15270 sztuk drobiu (indyki), położonym w gminie Gietrzwałd (powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie) na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 4 lutego 2017 r. z PIW-PIB w Puławach.
Przypominamy, iż nadal obowiązuje zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz budynków inwentarskich. Poniżej grafika przedstawiająca zasady stosowania bioasekuracji w gospodarstwach. 
Za niestosowanie się do wprowadzonych procedur grożą kary administracyjne.

Data dodania: 07-02-2017
Idealny szef To Ja!

Zachodniopomorska Grupa Doradcza obecnie prowadzi do 27.02.2017 r. nabór do projektu „IDEALNY SZEF – TO JA!” w ramach którego osoby niepracujące powyżej 30 roku życia (kobiety, osoby 50+, osoby z wykształceniem średnim lub niższym, osoby z niepełnosprawnością oraz osoby bezrobotne powyżej 12 miesięcy) z powiatu sztumskiego mogą uzyskać bezzwrotne środki na założenie własnej firmy.

Szczegóły o projekcie dostępne są na stronie - LINK

Data dodania: 07-02-2017
Odnawialne Źródła Energii dla przedsiębiorców
Zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości pozyskania dofinansowania z RPO 2.2.1 - na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Spotkanie (w naszym regionie) z przedstawicielami firmy GlobalECO odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich 10.02.2017 r. (piątek) o godz. 11:00.
Data dodania: 03-02-2017
Prośba o pomoc najuboższym

Na terenie Naszej Gminy zamieszkują rodzin znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej w związku z tym Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą i chcą pomóc o przekazywanie: zbędnych kocy, pościeli, kołder, środków czystości dla osób potrzebujących z terenu Naszej Gminy.
Rzeczy te można zostawiać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu - ul. Plac Wolności 1 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00).
Zebrane rzeczy zostaną przekazane osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej z terenu Naszej Gminy.
W razie pytań, prosimy o kontakt : tel. 55 276 23 86


Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Marta Budzińska

Data dodania: 03-02-2017
OBWIESZCZENIE Burmistrza Dzierzgonia

OBWIESZCZENIE Burmistrza Dzierzgonia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i kan. tłoczonej z pompownią ścieków oraz sieci wodociągowej na trasie Morany- Stanówko położonego na działkach 173/53, 174/10, 174/4, 175/1, 176, 177/1, 181/3, 181/7, 168/11,355, 168/15, 182/2, 183/12, 183/13, 181/6, 183/14, 180/2, 183/15, 183/16, 183/17, 182/1, 180/2, 188/2, 185, 184/8 obręb Morany, gmina Dzierzgoń, województwo pomorskie".

 

Data dodania: 02-02-2017
Pomorski ekolog

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik o działaniach proekologicznych na terenie swojej miejscowości. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób niezależnie od wieku i doświadczenia związanego z realizacją filmów. Celem konkursu jest podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie m.in. problematyki zanieczyszczenia powietrza.

Zadanie konkursowe:
Nagranie trwającego nie więcej niż 5 minut filmiku prezentującego działania proekologiczne na terenie swojej miejscowości. Konkurs trwa do 3 marca 2017 r.

 

Data dodania: 02-02-2017
Wymień się ciepłem

Dzierzgoń dołącza do akcji Wieszak - wymiana ciepła !!!
W całej Polsce rozwija się spontanicznie akcja polegająca na stawianiu w dostępnych miejscach wieszaków, na których znajdzie się ciepła odzież. 
Klub Młodzieżowych Wolontariuszy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej postanowił przystąpić do tej cennej inicjatywy. Nasz wieszak będzie stał na parkingu za Urzędem Miejskim.

Osoby, które chcą, mogą powiesić tam kurtkę, sweter, szalik, czy rękawiczki. Osoby potrzebujące mogą w każdej chwili z tej odzieży skorzystać. 
Jeżeli ktoś chciałby przekazać większą ilość czystej i przydatnej jeszcze odzieży, prosimy o bezpośredni kontakt z MOPS -em.

Bardzo zachęcamy do udostępniania tej informacji. Od tego zależy powodzenie naszej akcji.
MRM

Data dodania: 02-02-2017
Odnawialne Źródła Energii w Gminie Dzierzgoń

We wtorek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zostały złożone dokumenty związane z projektem Odnawialnych Źródeł Energii. W grudniu ubiegłego roku Gmina Dzierzgoń postanowiła wziąć udział w projekcie współfinansowanym ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|8|9|[ 10 ]|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2595824
webmasters: K.S. & S.R.