Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 25-05-2017
Federowicz Stroynowski Duo

Już dziś zapraszamy Państwa na koncert piosenek Anny German w wykonaniu Federowicz Stroynowski Duo. Bilety do nabycia w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w cenie 30 złotych. Zapraszamy! Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 na auli ZS im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. 

 

Data dodania: 25-05-2017
Otwarcie placu sportowo-rekreacyjnego Nestle

Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy ul. Wojska Polskiego 2 czerwca o godz. 16:00. Z okazji Dnia Dziecka czeka na Was wiele atrakcji! Zapraszamy!

Data dodania: 25-05-2017
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych

Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM sp.zo.o. w Dzierzgoniu informuje, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r (piątek).

Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiście do 8 czerwca (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62

Data dodania: 25-05-2017
Wizyta członków Euroregionu Bałtyk
W minionych dniach Gmina Dzierzgoń gościła Prezydium Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk (polityków ze Szwecji, Danii, Litwy i Rosji), którzy przyjechali poznać nasz teren, a także podmioty turystyczne i rzemieślnicze należące do sieci Ukryte Skarby Powiśla.
Spotkanie odbyło się w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, podczas prezentacji przedstawiliśmy historię i zabytki naszej gminy, a także największe atuty i formy spędzania czasu wolnego. Prezes RTI Leszek Sarnowski przedstawił gościom działalność RTI oraz największe osiągnięcia.
Następnie członkowie Prezydium wybrali się na wizytę studyjną do Zamku w Przezmarku, Ceramiki Słowianej w Miniętach oraz Żuławskiej Kolei Ogrodowej w Żuławce Sztumskiej, aby poznać z bliska cześć podmiotów należących do sieci Ukryte Skarby Powiśla powstałej pod patronatem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
Data dodania: 25-05-2017
OSP Żuławka Sztumska włączono do KSRG

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Sztumie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oficjalnie odebrano decyzję o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. OSP Żuławka Sztumska to druga jednostka z terenu naszej gminy, która należy do KSRG. Do tej pory tylko OSP Dzierzgoń działa w ramach krajowego systemu od 1995 roku. Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej powstała w 1948 roku, obecnie liczy 33 członków, w tym 8 kobiet. W maju 2016 roku jednostce został nadany sztandar.

Serdecznie gratulujemy druhnom i druhom włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Data dodania: 25-05-2017
Zezwolenia dla lokalnych firm transportowych

W związku z planowanym wprowadzeniem objazdu dla pojazdów pow. 3,5 tony wynikającym z konieczności prowadzenia robót wykopaliskowych na Drodze Wojewódzkiej 515 w centrum miasta informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie dla lokalnych firm transportowych o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdów do 12 ton masy całkowitej przez ulice Przemysłową, Limanowskiego oraz osiedle Jagiełły. Wnioski o wydanie takiego zezwolenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Sztumie do 30 maja. 
Przypomnijmy, że planowany objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony wytyczony jest przez Mikołajki Pomorskie.

Data dodania: 25-05-2017
Obiekt Lekkoatletyczny

W ubiegłym tygodniu został przeprowadzony przegląd gwarancyjny obiektu sportowego mieszczącego się na ul. Zawadzkiego przy „Orliku". W trakcie przeglądu stwierdzono drobne nieprawidłowości, które mają zostać wyeliminowane do 10 czerwca. Wykonawca w ramach gwarancji został zobligowany do poprawy i wyrównania poboczy bieżni i rzutni w szerokości przewidzianej w inwestycji (2 m), poprawy szorstkości koła z zachowaniem drożności odwodnienia oraz poprawy mocowania ławek i koszy przy chodniku i bieżni. Miejmy nadzieje, że to ostatnie poprawki, co pozwoli cieszyć się obiektem lekkoatletycznym przez długie lata.

Data dodania: 25-05-2017
Prosimy o głosy!

Głosujemy na Szkołę Podstawową w Dzierzgoniu! Pomóżmy małym programistom rozwijać ich pasje! 

Piąta edycja konkursu grantowego ma na celu wsparcie dzieci w ich rozwoju, pomoc w edukacji oraz wzmacnianie ich pasji i talentów.

LINK DO GŁOSOWANIA

Data dodania: 25-05-2017
Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" za nami. Jak zwykle przygotowaliśmy coś ciekawego, dla każdej grupy wiekowej i o różnych zainteresowaniach. Najpierw można było przejść nasze korytarze klasztorne w towarzystwie postaci dzierzgońskich legend. Potem zwiedzaliśmy piękną cerkiew, oglądaliśmy zdjęcia Dzierzgonia dawniej oraz dowiedzieliśmy się wiele o potężnym niegdyś zamku górującym nad naszym miasteczkiem oraz średniowiecznym Dzierzgoniu. Na koniec Adam Nosko - przewodnik kwidzyńskiej katedry i zamku - obalił wszystkie mity mrocznego średniowiecza i nawet w sceptykach obudził sympatię dla epoki.

GALERIA ZDJĘĆ

Data dodania: 25-05-2017
Zmiana nazw ulic

Urząd Miejski w Dzierzgoniu informuję, że w związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej dnia 17 maja 2017 r. Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę nr XXVIII/227/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Gen. A. Zawadzkiego na Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz uchwałę nr XXVIII/228/2017 w sprawie zmiany nazwy Osiedla im. Janka Krasickiego na Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Przedmiotowe uchwały zostały wysłane do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Będą one obowiązywały dopiero po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Urząd Miejski poinformuje mieszkańców, gdy akty prawa miejscowego wejdą w życie.
Przypominamy, że zmiana nazw ulic została obligatoryjnie nałożona na samorząd na podstawie ww. przepisów.

Data dodania: 25-05-2017
Sprzątajmy po naszych pupilach!

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców (gdzie można wyrzucać „pozostałości” po swoich pupilach?) przypominamy, że dbając o nasze miejsca zielone możliwe i wskazane jest wyrzucanie psich odchodów, zapakowanych w woreczek foliowy do każdego śmietnika ulicznego.
Sprzątajmy po naszych pupilach, gdyż psie odchody są spłukiwane z deszczem i roznoszą w ten sposób bakterie, głównie pałeczki okrężnicy (Escherichia coli), mogące wywołać różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne.

Data dodania: 11-05-2017
Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Zapraszamy na Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. W programie przygotowaliśmy dla Państwa następujące atrakcje:
- 17:00 - nocny spacer po klasztornych murach,
- 18:30 - zwiedzanie Cerkwi pw "Zesłania Ducha Świętego"'
- 19:00 - zwiedzanie muzeum - "Zamek Christburg",
- 20:00 - "Czy rozumiemy dziś wieki średnie?" - wykład poprowadzi Adam Nosko, wielokrotny laureat Ogólnopolskich Konkursów Krasomówczych, przewodnik po Kwidzyńskiej Katedrze i Zamku,
- wystawa zdjęć Dzierzgonia "Dzierzgoń dawniej".

Data dodania: 19-05-2017
Wycieczka do Sittensen

Jak co roku zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wakacyjnym wyjeździe do SITTENSEN.
Wycieczka odbędzie się w dniach 7-14 lipca 2017 r.

Zapisy prowadzone są u Pani Danuty Bartoszewicz ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu pod nr tel. 600 252 065 lub w sekretariacie szkoły 55-276-25-16 do 9 czerwca br.

Koszt wyjazdu to 420 zł i 30 euro.
Zebranie organizacyjne rodziców przewidywane jest na 12 czerwca br. godz. 17.00 w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu ul. Krzywa 17.

UWAGA!
Dziecko powinno posiadać na wyjazd dowód osobisty lub aktualny paszport oraz Europejską Kartę Zdrowia, którą można wyrobić przez internet w NFZ w Elblągu lub Gdańsku i zostanie przysłana na wskazany adres, lub osobiście. EKZ jest bezpłatna.
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Data dodania: 19-05-2017
Zmiana nazw ulic
Urząd Miejski w Dzierzgoniu informuję, że w związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej dnia 17 maja 2017 r. Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę nr XXVIII/227/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Gen. A. Zawadzkiego na Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz uchwałę nr XXVIII/228/2017 w sprawie zmiany nazwy Osiedla im. Janka Krasickiego na Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Przedmiotowe uchwały zostały wysłane do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Będą one obowiązywały dopiero po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Urząd Miejski poinformuje mieszkańców, gdy akty prawa miejscowego wejdą w życie.
Przypominamy, że zmiana nazw ulic została obligatoryjnie nałożona na samorząd na podstawie ww. przepisów.
Data dodania: 19-05-2017
XII Bieg Papieski

Wczoraj obył się XII Bieg Papieski.
Punktualnie o godz. 11:00 rozpoczął się XII Bieg Papieski z osiedla Jana Pawła II do Gimnazjum tego samego patrona. W trzech kategoriach wiekowych łącznie wzięło udział kilkaset osób. Bieg ten wspierał leczenia Anastazji Trelewicz i Kacpra Raca. W biegu uczestniczyli także motocykliści, stowarzyszenie ze stanowa, warsztaty terapii zajęciowej, sekcja rolkarska, miłośnicy nordic walking oraz przedszkolaki.

GALERIA

Data dodania: 17-05-2017
Razem Bezpieczniej! Kolejne Dofinansowanie

Miło jest nam poinformować Państwa, że wniosek złożony w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. Razem Bezpieczniej (zapobieganie i walka z dopalaczami) został pozytywnie zaopiniowany i zakwalifikowanymi do dofinansowania! Całkowita wartość projektu wynosi 41.900 zł, natomiast kwota dofinansowania to aż 32.500 zł! 
- W ramach projektu w najbliższym czasie zostaną utworzone sekcje (taneczno-teatralna i artystyczna), w których młodzież przedstawiać będzie szeroko rozumianą tematykę walki z dopalaczami,
- powstaną całodniowe warsztaty z psychologiem dla rodziców,
- seria warsztatów dla dzieci i rodziców z zakresu kształtowania asertywnych postaw, 
- oraz materiały promocyjne i konkursy.

Data dodania: 17-05-2017
Prace wykopaliskowe na DW 515

Informujemy Państwa że, na podstawie informacji, jakie uzyskaliśmy od Regionalnego Zarządu Dróg Wojewódzkich, 19 maja ma nastąpić podpisanie umowy Pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku a firmą, która będzie przeprowadzać prace wykopaliskowe na DW 515 w centrum naszego miasta. Do końca maja także ma zostać oznakowany i odebrany objazd z terenu miasta (przez ul. Przemysłową dla pojazdów poniżej 3,5 tony) oraz objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony (objazd przez Mikołajki Pomorskie). Ostateczny termin, do kiedy firma wykopaliskowa powinna wejść z pracami, zaplanowany jest na 06 czerwca br. Taka informacja bardzo nas cieszy i miejmy nadzieje, że terminy te nie ulegną zmianie.

Data dodania: 09-05-2017
Konkursu na najpiękniejszy ogródek i ukwiecony balkon

Burmistrz Dzierzgonia ma zaszczyt zaprosić mieszkańców do udziału w II edycji ekologicznego konkursu na najpiękniejszy ogródek i ukwiecony balkon.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy - pobierz 

Data dodania: 17-05-2017
Akcja posesja trwa

Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawił akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmuje działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.
Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń - za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.

Data dodania: 17-05-2017
Przetarg na remont DW 515

Drodzy Mieszkańcy! 
Informujemy że, na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku opublikowano przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku 3 km podzielonym na dwa etapy. 
Pierwszy etap prac polegał będzie na wykonaniu robót rozbiórkowych, frezowaniu nawierzchni, robót ziemnych, wykonaniu nawierzchni bitumicznej, zjazdów oraz poboczy. Termin składania ofert: do 30.05.2017 r. Miejmy nadzieje, że prace rusza niebawem po podpisaniu umowy z wykonawcami!
Link do zamówienia: http://www.zdw-gdansk.pl/bip/zamowienia-publiczne?tenderToken=ba29c9e88a891165c07220d8e496f975


początek  |[ 1 ]|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
25-05-2017
Otwarcie placu sportowo-rekreacyjnego Nestle
Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy ul. Wojska Polskiego 2 czerwca o godz. 16:00. Z okazji Dnia Dziecka czeka na Was wiele atrakcji! Zapraszamy!
czytaj więcej...
25-05-2017
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych
Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM sp.zo.o. w Dzierzgoniu informuje, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r (piątek). Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiście do 8 czerwca (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62
czytaj więcej...
25-05-2017
Wizyta członków Euroregionu Bałtyk
W minionych dniach Gmina Dzierzgoń gościła Prezydium Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk (polityków ze Szwecji, Danii, Litwy i Rosji), którzy przyjechali poznać nasz teren, a także podmioty turystyczne i rzemieślnicze należące do sieci Ukryte Skarby Powiśla.Spotkanie odbyło się w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, podczas prezentacji przedstawiliśmy historię i zabytki naszej gminy, a także największe atuty i formy spędzania czasu wolnego. Prezes RTI Leszek Sarnowski przedstawił gościom działalność RTI oraz największe osiągnięcia.Następnie członkowie Prezydium wybrali się na wizytę studyjną do Zamku w Przezmarku, Ceramiki Słowianej w Miniętach oraz Żuławskiej Kolei Ogrodowej w Żuławce Sztumskiej, aby poznać z bliska cześć podmiotów należących do sieci Ukryte Skarby Powiśla powstałej pod patronatem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
czytaj więcej...
25-05-2017
OSP Żuławka Sztumska włączono do KSRG
Podczas obchodów Dnia Strażaka w Sztumie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oficjalnie odebrano decyzję o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. OSP Żuławka Sztumska to druga jednostka z terenu naszej gminy, która należy do KSRG. Do tej pory tylko OSP Dzierzgoń działa w ramach krajowego systemu od 1995 roku. Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej powstała w 1948 roku, obecnie liczy 33 członków, w tym 8 kobiet. W maju 2016 roku jednostce został nadany sztandar. Serdecznie gratulujemy druhnom i druhom włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
czytaj więcej...
25-05-2017
Zezwolenia dla lokalnych firm transportowych
W związku z planowanym wprowadzeniem objazdu dla pojazdów pow. 3,5 tony wynikającym z konieczności prowadzenia robót wykopaliskowych na Drodze Wojewódzkiej 515 w centrum miasta informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie dla lokalnych firm transportowych o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdów do 12 ton masy całkowitej przez ulice Przemysłową, Limanowskiego oraz osiedle Jagiełły. Wnioski o wydanie takiego zezwolenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Sztumie do 30 maja. Przypomnijmy, że planowany objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony wytyczony jest przez Mikołajki Pomorskie.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1167955
webmasters: K.S. & S.R.