Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 05-02-2018
NOWA STRONA

UWAGA !!!

JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!!

CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU

Data dodania: 05-09-2017
Remonty w szkołach

Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej.
W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.

Data dodania: 05-09-2017
Dożynki Gminne

W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować.
Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.

Data dodania: 05-09-2017
Nowy rok szkolny

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.
Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić.
Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Data dodania: 28-08-2017
Dożynki Gminne 2017

Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska ma zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy Dzierzgoń na Dożynki Gminne, które odbędą się dnia 3 września (niedziela) 2017 na terenie przy świetlicy wiejskiej w Bągarcie.

Podczas tegorocznych obchodów Dożynek Gminnych, odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na leczenie Nikodema Nazarewicza ze Sztumu. Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia chcemy zorganizować licytację obrazów, koszulek, rzeźb, karnetów i innych rzeczy, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz NIKO - Mały Wojownik walczący z nowotworem. Jeżeli ktoś z ludzi dobrego serca chciałby przekazać coś na licytację prosimy o dostarczenie do sekretariatu DOK.

Data dodania: 29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.

Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.

 Więcej informacji

Data dodania: 29-08-2017
Remont ulicy Reja

Informujemy Państwa, że ruszyły prace pn. „Przebudowa 4,489 km dróg w Powiecie Sztumskim w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla”. W ramach tych działań w Gminie Dzierzgoń remontowana jest droga na ul. Reja w Dzierzgoniu. Prace na odcinku 150 m zakładają m. inn.:
-wykonanie nawierzchni jezdnej z brukowej kostki betonowej szarej o grubości 8 cm i powierzchni 725 m2 oraz czerwonej na zjazdach o pow. 114 m2.
-wykonanie chodnika po obu stronach jezdni o pow. o 108 m2 i 164 m2, a także innych robót koniecznych przy realizacji tego przedsięwzięcia. Jak wynika z SIWZ, prace mają zakończyć się do 29 września.

Remonty dróg są możliwe dzięki... 

Data dodania: 28-08-2017
Krew ratuje życie

Data dodania: 24-08-2017
„Bezpieczna +” został objęty wsparciem finansowym!

Szanowni Państwo.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że złożony wniosek Gminy Dzierzgoń w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna +” został objęty wsparciem finansowym!

Założenia programu to m.inn.:
-Festyn inauguracyjny otwarcie nowego roku szkolnego pn. „Dzień Integracji”, w którym udział wezmą uczniowie z rodzicami z dwóch budynków SP Dzierzgoń.
- Inicjacja działań przez Samorządy Uczniowskie okolicznych szkół, które mają działać m.inn. na rzecz lokalnej społeczności, a także rozwijać społeczną działalność samych uczniów.
- Cykl regularnych spotkań panelu dyskusyjnego, w skład którego wchodzić będą Samorządy Uczniowskie, Wolontariaty, oraz inne podmioty chcące działać lokalnie.
- Utworzenie wolontariatu Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, korzystając z tradycji istniejących do tej pory wolontariatów gimnazjalnych, oraz poszerzenie możliwości członkowstwa o klasy 4-6. W tym także zapewnienie jednolitego „umundurowania” wolontariuszy.
- Wprowadzenie nowatorskiej metody terapii uczniów borykających się z trudnościami w uczeniu się. Terapia Warnkego ma oprócz oczywistych efektów w postaci poprawy wyników w nauce, przynosić pożądane rezultaty takie jak poprawa samooceny uczniów, co spowoduje niższy procent dzieci wykluczonych przez rówieśników, a w konsekwencji do obniżenia poziomu stresu i frustracji wynikających z powyższych założeń.

Projekt pod nazwą „Bezpieczna i Otwarta Nowa Szkoła” szacowany jest na ok. 31.642,85 zł w tym kwota dofinansowania aż 25.242,85 zł.

Data dodania: 23-08-2017
Ruszyły prace na PSZOK

Ruszyły już prace związane z realizacją projektu "Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Miniętach, Gmina Dzierzgoń". Aktualnie trwają prace ziemne, w najbliższym czasie ruszyć ma także (przy współpracy z naszymi szkołami) innowacyjny system zarządzania PSZOK-iem, który przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami otaczającego nas środowiska. Realizacja projektu planowana jest do końca 2017 r. Wybudowany PSZOK będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddać odpady takie jak sprzęt elektryczny i elektroniczny, farby, oleje, świetlówki, baterie, szkło, papier, tworzywa sztuczne, odpady wielkogabarytowe, itp.

Wartość całego projektu ok. 934 tys. zł, kwota przyznanego dofinansowania to ok. 659 tys. zł.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Data dodania: 23-08-2017
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM Sp.zo.o. informują, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2017 r (piątek).
Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiste do 24 sierpnia (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62

Data dodania: 23-08-2017
Giełda Mam

Serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji Giełdy Mam. 26 sierpnia (sobota) od godz. 11.00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. C.K. Norwida (wejście od TESCO) będzie możliwość wymieniany, sprzedaży: ubranek, chodzików, wózków, nosidełek zabawek, plecaków, piórników, przyborów szkolnych, itp.
Zapisy: MOPS tel. 55 276 23 86

Przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje: zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, porady, pokazy fitness, rękodzieło, itp.
Chcemy także włączyć się do pomocy poszkodowanym przez nawałnice mieszkańcom Borów Tucholskich, dlatego w trakcie giełdy będzie czynny punkt, w którym będzie można przekazać dary.
Liczymy na Was. Pomysł Giełdy może stać się cykliczny, ale zależy to od powodzenia I edycji.
Wakacyjny wolontariat

Data dodania: 23-08-2017
Dożynki Gminne

Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska ma zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy Dzierzgoń na Dożynki Gminne, które odbędą się dnia 3 września (niedziela) 2017 na terenie przy świetlicy wiejskiej w Bągarcie.

Podczas tegorocznych obchodów Dożynek Gminnych, odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na leczenie Nikodema Nazarewicza ze Sztumu. Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia chcemy zorganizować licytację obrazów, koszulek, rzeźb, karnetów i innych rzeczy, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz NIKO. Jeżeli ktoś z ludzi dobrego serca chciałby przekazać coś na licytację prosimy o dostarczenie do sekretariatu DOK.

Data dodania: 23-08-2017
Atrakcyjne działki na sprzedaż

Atrakcyjne Działki na sprzedaż:
Burmistrz Dzierzgonia ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Dzierzgoń.

Lokalizacja: Obręb Nowiec, Gm Dzierzgoń. (Judyty).
- Nr działki: 13/22, pow w m²: 2021, cena wywoławcza: 50 000, wadium: 8 000, godz. 11.00
- Nr działki: 13/25, pow w m²: 1726, cena wywoławcza: 41 000, wadium: 6 000, godz. 11.30
- Nr działki: 13/27, pow w m²: 1913, cena wywoławcza: 44 000, wadium: 6 000, godz. 12.00

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki wpisane są jako teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, wolnostojącej. Nieruchomości uzbrojone są w media energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne i gazowe.

Przetarg odbędzie się w dniu 28.09.2017 r, w sali nr 8 Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Dodatkowych informacji o przetargu udziela Referat Gospodarki Komunalnej, Nieruchomościami i Ochrony środowiska, pok. 20, tel. 55 276 25 01 tel. wew. 42

Informacja o Przetargu: http://bip.dzierzgon.pl/?a=1741

Data dodania: 23-08-2017
Brak zagrożenia fipronilu w mięsie drobiowym

W związku z zapytaniami naszych mieszkańców w sprawie pojawienia się fipronilu w sprowadzonym mięsie drobiowym na terenie Gminy Dzierzgoń informujemy, że:

„Ocena ryzyka dla zdrowia konsumentów dotycząca stwierdzonego w mięsie poziomu fipronilu została opracowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego — Państwowy Zakład Higieny. Zgodnie z nią stwierdzony poziom fipronilu w mięsie drobiowym NIE STANOWI zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Oszacowane wielkości pobrania tego związku, zarówno w scenariuszu narażenia ostrego, jak i długoterminowego, nie przekraczają odpowiednich toksykologicznych wartości odniesienia (ARfD, ADI). Niemniej jednak stwierdzenie przekroczenia wartości NDP fipronilu, tak jak ma to miejsce w tym przypadku, sprawia, że produkt nie powinien znaleźć się w obrocie".

Tuszki kury mięsnej dostępne były w obrocie handlowym w dniach 01-06.08.2017 roku.

Więcej informacji WSSE

Data dodania: 23-08-2017
25 lat RPWiK

W piątek odbyła się uroczysta gala z okazji 25 lecie istnienia Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dzierzgoniu. Najważniejszym jej punktem było pożegnanie ustępującego Prezesa Pana Kazimierza Bielińskiego oraz Wiceprezes Pani Małgorzaty Borzym. Na gali obecnych było wielu znamienitych gości m.inn. Burmistrz Dzierzgonia Pani Elżbieta Domańska, Zastępca Burmistrza, oraz Skarbnik Gminy, a także Prezes Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, przedstawiciel LGD „Kraina Dolnego Powiśla”, pracownicy i zaprzyjaźnione firmy współpracujące z RPWiK.
Sama uroczystość miała charakter bardzo podniosły, podczas żegnania Zarządu nie zabrakło także łez ze strony współpracowników i przyjaciół. Zarówno Pan Bieliński, jak i Pani Borzym w swojej pracy zawodowej cieszyli się wielkim zaufaniem i szacunkiem pracowników i mieszkańców. Przez wiele lat pracy Zarządu udało się zapewnić dostęp do bieżącej wody i kanalizacji niemal całej Gminie Dzierzgoń. Dziękujemy za wiele lat pracy na rzecz naszej małej ojczyzny oraz życzymy równie udanego przejścia na zasłużoną emeryturę!

Więcej zdjęć

Data dodania: 23-08-2017
Projekt przedszkolny

Jak już Państwa informowaliśmy, Gmina Dzierzgoń jest w trakcie realizacji Projektu Przedszkolnego - "Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie Dzierzgoń. Jednym z wymogów wynikających z umowy jest bieżące informowanie Państwa o postępach "prac", tak więc z radością informujemy, że wszystko idzie zgodnie z planem!

W ubiegłych miesiącach zostały zamontowane dodatkowe poręcze umożliwiające łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się po schodach dzieci. W Bągarcie przygotowano pomieszczenia do nowych edukacyjnych zadań (remont i adaptacja). W Dzierzgoniu, Bągarcie i Żuławce Sztumskiej zamontowano elementy placów zabaw, a obecnie trwa dostarczanie urządzeń Technologi Informacyjno-Komunikacyjnej (urządzenia multimedialne, laptopy, komputery stacjonarne, drukarki itp.) oraz meblowanie pomieszczeń.

Przedszkola w Gminie są już niemal gotowe na przyjęcie dzieci wraz z nowym rokiem szkolnym.

Wartość całkowita projektu to 508.904,13 zł, kwota dofinansowania to 432.568,51 zł. Ze środków korzystają Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu wraz z filią w Żuławce Sztumskiej oraz oddział przedszkolny w Bągarcie. Projekt będzie realizowany do 31.10.2018 r.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Data dodania: 23-08-2017
Pomoc dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Od 16 sierpnia do 15 września br. można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym (tzw. stypendium szkolne). 
Stypendium szkolne może uzyskać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, a w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł netto.
Stypendium szkolne może być udzielone w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w szczególności na zakup podręczników, przyborów szkolnych, pomocy naukowych itp.
Na dofinansowanie pomocy dla uczniów gmina otrzymuje dotację z budżetu państwa, od wysokości, której uzależniony jest okres przyznania stypendium oraz kwota stypendiów.
Wypłata stypendium, następuje po okazaniu faktur bądź rachunków, wystawionych na pełnoletniego ucznia, rodzica bądź opiekuna prawnego ucznia.
Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze stypendium szkolnego uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, pokój nr 24, od 16 sierpnia 2017 roku. Termin składania wniosków upływa 15 września 2017 roku. Informacje na temat stypendiów szkolnych uzyskać można pod nr telefonu 055 276 2501 wew. 22.

Data dodania: 23-08-2017
Festiwal 4 Kultur

Festiwal folkloru za nami. To było wielkie święto naszej tradycji i kultury. Smaczny i muzyczny folklor, bo było mnóstwo dobrej muzyki i pysznego jedzenia. Zachowując tradycję sławmy odmienność. 
Tego dnia gotował dla nas znany z TVN, finalista programu MasterChef - Mariusz Szwed. Rozdaliśmy 500 porcji pysznego gulaszu. Każdy mógł także posmakować owocu naszych warsztatów kulinarnych - polskiego bigosu i ukraińskiego barszczu. Były z nami także 2 foodtrucki. Od godziny 19:00 scenę opanowały zespoły: Labour Project, Dzikie Jabłka i Słowiany, a do tańca i śpiewu wśród publiki zachęcał Teatr 3,5. Zbieraliśmy także pieniądze dla małego Nikosia Nazarewicza.
Dziękujemy wszystkim za to, że byliście z nami.

DOK

Relacja TVSztum

Data dodania: 18-08-2017
Prośba o wsparcie!

Gmina Sulęczyno zwraca się do Państwa – Ludzi dobrej woli oraz instytucji z ogromną prośbą o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła naszą Gminę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.
Wpłaty można przekazywać na wyodrębnione konto bankowe nr: 26 8324 0001 0041 1981 2000 0280 z dopiskiem „Pomoc po nawałnicy”
Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

Bernard Grucza
Wójt Gminy Sulęczyno


początek  |[ 1 ]|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2793273
webmasters: K.S. & S.R.