Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 05-04-2017
Ratunek w lodówce

Gmina Dzierzgoń dołączyła do akcji. „Koperta życia”.

Jest to kampania społeczna skierowana do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, która ma celu ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia przez różnego rodzaju służby. Koperta Życia to zestaw składający się z plastikowej koperty oznaczonej naklejką (Koperta życia), ankiety, naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki. Koperty zawierają najistotniejsze informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, a także numery telefonów do bliskich i nazwisko lekarza prowadzącego. Ratownicy, którzy przyjdą do domu w razie nagłej interwencji, będą mogli szybko zlokalizować dokument i znaleźć w nim dane na temat pacjenta.

 

Koperty można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu ul. Plac Wolności 1.

Data dodania: 05-04-2017
Budowa drogi 515

Na sejmiku województwa pomorskiego, dzięki interwencji władz Dzierzgonia i wsparciu przedsiębiorców oraz radnych zapadła decyzja o remoncie drogi 515 z Malborka do Dzierzgonia.
Ostatnio byliśmy świadkami protestu przedsiębiorców i władz Dzierzgonia, którzy na drodze 515, w miejscowości Ankamaty spotkali się, by zaprotestować przeciwko katastrofalnemu stanowi tej drogi oraz braku reakcji ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Jednocześnie w tej sprawie w Urzędzie marszałkowskim interweniowali obecni radni sejmiku – Józef Sarnowski, Piotr Widz i radny powiatu sztumskiego Leszek Sarnowski.
- „Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Dzierzgoń, mówi Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgonia, Urząd Marszałkowski jeszcze w maju tego roku ma wykonać podbudowę najbardziej zniszczonego odcinka drogi 515 na odcinku 3 km. 

Data dodania: 04-04-2017
Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności

W dniach od 3 kwietnia do 31 maja 2017 roku na terenie całej Polski przeprowadzone zostanie Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). W związku z jego realizacją pracownicy urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą wylosowane gospodarstwa domowe, w celu przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich.
Jeśli to Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane, otrzymają Państwo list zapowiedni z Głównego Urzędu Statystycznego, będący zaproszeniem do udziału w badaniu.
Bardzo prosimy o przychylność wobec ankietera i życzliwą współpracę.
więcej na stronie: 
http://stat.gov.pl/aktualnosci/europejskie-badanie-warunkow-zycia-ludnosci-2017,138,1.html

Data dodania: 04-04-2017
Podziękowania

Data dodania: 03-04-2017
Żywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuje, że w okresie przedświątecznym punkt wydawania żywności otwarty będzie w dodatkowych dniach 05.04.2017 r. (środa) i 12.04.2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 do 12:00. Osoby, które mają wyznaczony późniejszy termin odbioru żywności, mogą zgłosić się po żywność w wyżej wymienionym terminie.

Data dodania: 03-04-2017
Dzień Sołtysa

W sobotę (01.04.2017 r.) w Bągarcie odbył się międzygminny Dzień Sołtysa. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili włodarze gminy Dzierzgoń, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Mikołajki Pomorskie. Obecny na spotkaniu także był Senator Leszek Czarnobaj. Nie zabrakło znakomitego jedzenia. Grochówkę ugotował przewodniczący osiedla Jasna Pan Józef Golędzik z żoną, a sołtys Bągartu Mirosław Szmigiel wraz z radą sołecką przygotowali swojej roboty smalec, ogórki kiszone, chleby oraz pieczonego prosiaka. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

GALERIA

Data dodania: 30-03-2017
Nielegalne wysypiska śmieci

Drodzy Mieszkańcy!
Niestety, po raz kolejny na terenie Gminy Dzierzgoń zlokalizowane zostało nielegalne wysypisko odpadów komunalnych. Fakt ten jest tym bardziej zadziwiający i bulwersujący, że od lipca 2013 r. funkcjonuje realizowany przez gminy system odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. W ramach opłat, które każdy ponosi na rzecz gminy, możliwe jest oddawanie, bez limitów ilościowych, wszystkich podstawowych rodzajów odpadów komunalnych, wytwarzanych w gospodarstwie domowym (surowce wtórne, zmieszane odpady, popiół z palenisk domowych, szkło, bio odpady).
Dodatkowo (BEZPŁATNIE) cztery razy w roku organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych, czyli wszelkich niepotrzebnych i zużytych mebli, wykładzin itp. oraz dwa razy do roku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Na co dzień, można skontaktować się z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który w wyznaczonym terminie (poza zaplanowanym odbiorem) odbierze od Państwa odpady.
Ponadto elektrośmieci, takie jak suszarka czy komórka, można bezpłatnie zostawiać w sklepach ze sprzętem RTV i AGD, bez obowiązku kupna nowego. Dystrybutorzy lodówek i pralek mają też obowiązek nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu przy kupnie bądź dostawie nowego.
Na terenie Gminy realizowany jest także od kilku lat program usuwania azbestu, gdzie co roku dofinansowanie sięga nawet 85% kosztów zdjęcia, transportu i utylizacji azbestu.

Data dodania: 30-03-2017
Apel do NFZ
Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Radni podpisali poparty Przez Burmistrza Dzierzgonia apel do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zawarcia kontraktu z Gabinetem Fizjoterapeutycznym „Oliwia”.

"... Apelujemy o zawarcie kontraktu na refundację zabiegów rehabilitacyjnych z Gabinetem Fizjoterapeutycznym „Oliwia”. Jest to placówka, który jest w stanie zapewnić profesjonalną pomoc medyczną dla gminy Dzierzgoń, a także dla szerokiego grona pacjentów z sąsiednich gmin gdzie brakuje tego typu miejsc."
Data dodania: 29-03-2017
Dobre wieści w sprawie Drogi Wojewódzkiej 515
Data dodania: 28-03-2017
Dewastacja Nestlé

Gmina Dzierzgoń wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, realizuje inwestycje prospołeczne. Jedną z takich inwestycji jest plac zabaw przy siłowni zewnętrznej Nestlé, którą udało się zdobyć dzięki determinacji naszych mieszkańców w głosowaniu. Niestety pomimo tak krótkiego czasu od zrealizowania przedsięwzięcia (urządzenia zostały zamontowane w grudniu) pracownicy zanotowali już kilka zgłoszeń o dewastacji placu zabaw. Ostatnie zdarzenie po ustaleniu skali zniszczeń zostało zakwalifikowane jako przestępstwo i jako takinee zostało zgłoszone na Policję. Miejmy nadzieje, że w niedługim czasie uda się ustalić i ukarać sprawców dewastacji! 
Drodzy Mieszkańcy!
Nie można biernie przyglądać się kolejnym bezmyślnym wybrykom wandali i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. Dlatego zachęcamy do reagowania.
W przypadku wystąpienia podobnych incydentów należy niezwłocznie powiadomić Straż Miejską lub Policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu.
Pamiętajmy również że środki finansowe przeznaczane na usuwanie aktów wandalizmu pochodzą z naszych kieszeni.

Telefony kontaktowe:
Straż miejska - 606887856
Policja - 997, 112

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DEWASTACJI

Data dodania: 15-02-2017
Usuwanie wyrobów zawierających azbest

Informujemy że rozpoczął się nabór wniosków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pod tytułem „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Województwa Pomorskiego (edycja 2017)” w zawiązku z powyższym zapraszamy wszystkie chętne osoby do składania wniosków na usuniecie azbestu do 31.03.2017 r. w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu.

Więcej informacji uzyskają Państwo w pokoju nr 4 w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub pod nr tel. 55 276 2501 wew 47.

Data dodania: 28-03-2017
Złote Gody

W niedzielę w naszej gminie obchodziliśmy 50 Rocznicę Ślubu Państwa Dziwisz. Pani Zofia i Pan Ryszard od pół wieku budują zgodne i pełne miłości małżeństwo. Na ceremonii obecna była Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska, z rąk której zostały wręczone medale Prezydenta RP "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".

Data dodania: 28-03-2017
I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Filipowicza

25 marca w sali konferencyjnej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu odbyło się rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Filipowicza.
I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Filipowicza zorganizowany został przez redakcję kwartalnika "Prowincja". Wiersze oceniało jury w składzie- Janusz Ryszkowski, Andrzej Kasperek, Leszek Sarnowski. Na konkurs zestawy wierszy nadesłało około pięćdziesięcioro autorów z całej Polski. 
 Pierwszą nagrodę zdobyła Anna Nawrocka (Zawidów), drugą Dorota Ryst (Warszawa), trzecią Dominika Lewicka-Klucznik (Elbląg). Wyróżnienia - Karolina Manikowska (Malbork), Kamila Łyłka-Kosińska (Elbląg) i Anna Piliszewska (Wieliczka). 

GALERIA

Data dodania: 24-03-2017
Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, w związku z czym dziś odbył się spacer "Biegiem Wody". W spacerze wzięli udział uczniowie ze SP w Dzierzgoniu pod opieką Pani Reginy Pozorskiej oraz gimnazjum pod opieką Pani Magdaleny Malinowskiej. 
Dzięki Rejonowemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji uczniowie odwiedzili Stacje Uzdatniania Wody, w której dowiedzieli się m. inn. skąd pochodzi woda, i jakie procesy przechodzi, aby mogła znaleźć się w naszych kranach. Następnym punktem wycieczki była oczyszczalnia ścieków. Tam dowiedzieliśmy się o oczyszczaniu naszych ścieków i procesach im towarzyszących. Ważną lekcją było pokazanie uczniom procesu wstępnego oczyszczania ścieków, w którym to mechanicznie oddzielane są odpady, które nigdy nie powinny znaleźć się tam znaleźć (woreczki foliowe, plastikowe opakowania, resztki obiadowe itp.) Uczniowie dowiedzieli się, że ścieki to nie tylko odpad, ale także (odpowiednio przerobiony) cenny surowiec do użyźniania gleby. W przyszłości planujemy kolejne tego typu wycieczki po naszej gminie.

GALERIA: 

https://www.facebook.com/urzad.dzierzgon/posts/1670656323228885

Data dodania: 24-03-2017
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Stanisława Filipowicza

W dniu 25 marca (sobota) o godz. 14.00 w Sali konferencyjnej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Filipowicza.

Stanisław Filipowicz (ur. 1934 w Wilnie, zm. 3 czerwca 1996 w Dzierzgoniu). Pracował w szkole, w domu dziecka, na Politechnice Gdańskiej jako laborant i w klubach sportowych na etacie trenera lekkiej atletyki. W latach 1949/52 był więźniem polityczny oskarżonym o próbę obalenia ustroju. W latach 1976/86 kierował Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury. 

Data dodania: 23-03-2017
Ukryte Skarby Powiśla

Wczoraj w Dzierzgoniu zamontowano tablicę - mapę "Ukryte Skarby Powiśla".

Sieć Ukryte Skarby Powiśla (USP) jest owocem spotkań grupy roboczej Dzierzgońskiej w skład której wchodzą przedstawiciele gmin oraz reprezentanci przedsiębiorstw i instytucji z Dzierzgonia, Malborka, Sztumu, Zalewa, Mikołajek Pomorskich, Rychlik

Efektem prac członków jest bogata oferta zaprezentowana przez podmioty w dziedzinie: rzemiosła, turystyki, gastronomii, usług hotelarskich, aktywnych form spędzania czasu (opartych na jeździe konnej, sportach wodnych.

W zamyśle członków spotkania ma być to sieć o charakterze ponadlokalnym, przyczyniająca się do promocji tych „ukrytych skarbów” jakie stanowią kreatywne podmioty regionu, w obszarze całego Euroregionu Bałtyk.

Data dodania: 23-03-2017
AKCJA ODDANIA KRWI ODWOŁANA!

Z uwagi na wysokie stany krwi oraz ze względu na racjonalną gospodarkę krwią Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku informuje, że w dniu 28 marca 2017 r. nie odbędzie się pobór krwi w ambulansie w Dzierzgoniu przed Urzędem Miejskim .
Za utrudnienia przepraszamy.

Data dodania: 23-03-2017
Pomoc żywnościowa

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu kontynuuje współpracę z Pomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku w postaci realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Osoby, które otrzymają skierowanie od pracowników socjalnych naszego Ośrodka, mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie jest dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Paczka żywnościowa dla 1 odbiorcy końcowego oznacza: minimum kilka (tj. co najmniej trzy) artykułów spożywczych z różnych grup towarowych wydanych jednorazowo, a wchodzących w skład zestawu w Podprogramie 2016.

Osoby chętne do przystąpienia do Programu, które do tej pory nie korzystały z tej formy wsparcia, mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu.

Wszelkie informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu 55 276 23 86.

Data dodania: 21-03-2017
Walka o drogę 515

Dziś o godzinie 10:00 w miejscowości Ankamaty doszło do spotkania Burmistrza Dzierzgonia z przedstawicielami dzierzgońskich przedsiębiorstw. Celem spotkania było zaapelowanie do Marszałka Województwa o pilne podjęcie działań w celu natychmiastowej naprawy drogi Wojewódzkiej nr 515.

Droga Ta na odcinku Ankamaty – Dzierzgoń jest w katastrofalnym stanie, narażając uczestników ruchu drogowego na uszkodzenia pojazdów, a nawet utratę zdrowia.
Burmistrz Dzierzgonia wielokrotnie apelowała do Marszałka Województwa Pomorskiego o remont tego odcinka drogi. Niestety pomimo licznych monitów, odbycia kilku spotkań (zarówno z samym Marszałkiem, jak i Sejmikiem Wojewódzkim) oraz wystosowania pism sytuacja pozostaje dalej bez zmian. Po ostatniej zimie droga nadaje się jedynie do gruntownego remontu, żadne działania doraźne nie są adekwatne do potrzeb uczestników ruchu i stanu nawierzchni.
„To dla mnie priorytetowa sprawa, bo nie wyobrażam sobie rozwoju naszej gminy bez przejezdnych dróg. To pierwsze, o co pytają inwestorzy, nie mówiąc już o udręczonych mieszkańcach gminy (w tym także przedsiębiorcach), którzy codziennie muszą się przedzierać przez dziurawe drogi”.

RELACJA WIDEO TV SZTUM

Data dodania: 21-03-2017
Budżet Obywatelski 2017
Zakończyło się głosowanie na Budżet Obywatelski Gminy Dzierzgoń 2017 r. W tym roku na trzy proponowane projekty oddano łącznie aż 641 głosów, z czego 7 przy pomocy papierowych kart do głosowania.
Przedstawiamy oficjalne wyniki głosowania:
I. Plac zabaw w ogrodzie przy Szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu - 244.
II. Remont chodników na osiedlu Westerplatte w Dzierzgoniu - 229.
III. Naprawa uszkodzonych odcinków nawierzchni na ulicy i sporadycznie chodników na osiedlu im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu - 168.
O dalszych pracach związanych z realizacją Budżetu Obywatelskiego będziemy Państwa informować na bieżąco.

początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|[ 8 ]|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2564624
webmasters: K.S. & S.R.