Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 11-05-2017
Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Zapraszamy na Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. W programie przygotowaliśmy dla Państwa następujące atrakcje:
- 17:00 - nocny spacer po klasztornych murach,
- 18:30 - zwiedzanie Cerkwi pw "Zesłania Ducha Świętego"'
- 19:00 - zwiedzanie muzeum - "Zamek Christburg",
- 20:00 - "Czy rozumiemy dziś wieki średnie?" - wykład poprowadzi Adam Nosko, wielokrotny laureat Ogólnopolskich Konkursów Krasomówczych, przewodnik po Kwidzyńskiej Katedrze i Zamku,
- wystawa zdjęć Dzierzgonia "Dzierzgoń dawniej".

Data dodania: 19-05-2017
Wycieczka do Sittensen

Jak co roku zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wakacyjnym wyjeździe do SITTENSEN.
Wycieczka odbędzie się w dniach 7-14 lipca 2017 r.

Zapisy prowadzone są u Pani Danuty Bartoszewicz ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu pod nr tel. 600 252 065 lub w sekretariacie szkoły 55-276-25-16 do 9 czerwca br.

Koszt wyjazdu to 420 zł i 30 euro.
Zebranie organizacyjne rodziców przewidywane jest na 12 czerwca br. godz. 17.00 w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu ul. Krzywa 17.

UWAGA!
Dziecko powinno posiadać na wyjazd dowód osobisty lub aktualny paszport oraz Europejską Kartę Zdrowia, którą można wyrobić przez internet w NFZ w Elblągu lub Gdańsku i zostanie przysłana na wskazany adres, lub osobiście. EKZ jest bezpłatna.
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Data dodania: 19-05-2017
Zmiana nazw ulic
Urząd Miejski w Dzierzgoniu informuję, że w związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej dnia 17 maja 2017 r. Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę nr XXVIII/227/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Gen. A. Zawadzkiego na Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz uchwałę nr XXVIII/228/2017 w sprawie zmiany nazwy Osiedla im. Janka Krasickiego na Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Przedmiotowe uchwały zostały wysłane do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Będą one obowiązywały dopiero po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Urząd Miejski poinformuje mieszkańców, gdy akty prawa miejscowego wejdą w życie.
Przypominamy, że zmiana nazw ulic została obligatoryjnie nałożona na samorząd na podstawie ww. przepisów.
Data dodania: 19-05-2017
XII Bieg Papieski

Wczoraj obył się XII Bieg Papieski.
Punktualnie o godz. 11:00 rozpoczął się XII Bieg Papieski z osiedla Jana Pawła II do Gimnazjum tego samego patrona. W trzech kategoriach wiekowych łącznie wzięło udział kilkaset osób. Bieg ten wspierał leczenia Anastazji Trelewicz i Kacpra Raca. W biegu uczestniczyli także motocykliści, stowarzyszenie ze stanowa, warsztaty terapii zajęciowej, sekcja rolkarska, miłośnicy nordic walking oraz przedszkolaki.

GALERIA

Data dodania: 17-05-2017
Razem Bezpieczniej! Kolejne Dofinansowanie

Miło jest nam poinformować Państwa, że wniosek złożony w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. Razem Bezpieczniej (zapobieganie i walka z dopalaczami) został pozytywnie zaopiniowany i zakwalifikowanymi do dofinansowania! Całkowita wartość projektu wynosi 41.900 zł, natomiast kwota dofinansowania to aż 32.500 zł! 
- W ramach projektu w najbliższym czasie zostaną utworzone sekcje (taneczno-teatralna i artystyczna), w których młodzież przedstawiać będzie szeroko rozumianą tematykę walki z dopalaczami,
- powstaną całodniowe warsztaty z psychologiem dla rodziców,
- seria warsztatów dla dzieci i rodziców z zakresu kształtowania asertywnych postaw, 
- oraz materiały promocyjne i konkursy.

Data dodania: 17-05-2017
Prace wykopaliskowe na DW 515

Informujemy Państwa że, na podstawie informacji, jakie uzyskaliśmy od Regionalnego Zarządu Dróg Wojewódzkich, 19 maja ma nastąpić podpisanie umowy Pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku a firmą, która będzie przeprowadzać prace wykopaliskowe na DW 515 w centrum naszego miasta. Do końca maja także ma zostać oznakowany i odebrany objazd z terenu miasta (przez ul. Przemysłową dla pojazdów poniżej 3,5 tony) oraz objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony (objazd przez Mikołajki Pomorskie). Ostateczny termin, do kiedy firma wykopaliskowa powinna wejść z pracami, zaplanowany jest na 06 czerwca br. Taka informacja bardzo nas cieszy i miejmy nadzieje, że terminy te nie ulegną zmianie.

Data dodania: 09-05-2017
Konkursu na najpiękniejszy ogródek i ukwiecony balkon

Burmistrz Dzierzgonia ma zaszczyt zaprosić mieszkańców do udziału w II edycji ekologicznego konkursu na najpiękniejszy ogródek i ukwiecony balkon.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy - pobierz 

Data dodania: 17-05-2017
Akcja posesja trwa

Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawił akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmuje działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.
Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń - za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.

Data dodania: 17-05-2017
Przetarg na remont DW 515

Drodzy Mieszkańcy! 
Informujemy że, na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku opublikowano przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku 3 km podzielonym na dwa etapy. 
Pierwszy etap prac polegał będzie na wykonaniu robót rozbiórkowych, frezowaniu nawierzchni, robót ziemnych, wykonaniu nawierzchni bitumicznej, zjazdów oraz poboczy. Termin składania ofert: do 30.05.2017 r. Miejmy nadzieje, że prace rusza niebawem po podpisaniu umowy z wykonawcami!
Link do zamówienia: http://www.zdw-gdansk.pl/bip/zamowienia-publiczne?tenderToken=ba29c9e88a891165c07220d8e496f975

Data dodania: 17-05-2017
Rajd Rowerowy Przez Kwitnące Mlecze i Rzepaki

Podroż zaczniemy z Dzierzgonia ( Dzierzgoński Ośrodek Kultury ), po czym będziemy poruszać się drogą asfaltową na Kuksy i Morany, zjeżdżamy na drogę z płyt, potem szutrowo-piaszczystą w kierunku Ankamat ( przez las i pola z rzepakiem) do ruin młynu w stylu holenderskim. 

 Więcej Informacji na stronie: TUTAJ

Data dodania: 11-05-2017
Obiekt Lekkoatletyczny

W związku z zapytaniami naszych mieszkańców informujemy że, zadanie inwestycyjne pn. „Budowa bieżni prostej 4-torowej, rzutni do pchnięcia kulą i skoczni do skoku w dal przy ul. Zawadzkiego w Dzierzgoniu” (wraz z wyposażeniem lekkoatletycznym, oświetleniem i monitoringiem oraz niezbędną infrastrukturą) zostało zakończone późną jesienią, w terminie 29.11.2016 r. Termin ten wynikał z narzuconych procedur i wymagań Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mimo wykonania odwodnienia liniowego obiektu (montaż rur drenarskich podłączonych do istniejącej kanalizacji deszczowej fi 200) oraz wykonanego odpływu z koła rzutni do pchnięcia kulą, panujące po zakończeniu inwestycji warunki atmosferyczne spowodowały zaleganie nadmiernych wód opadowych na części obiektu, oraz rzutni. W związku z powyższym wykonawca został zobowiązany do sprawdzenia stanu ww. elementów drenarskich oraz pilnego wyeliminowania problemu stojącej wody opadowej poprzez ułatwienie odprowadzenia jej do gruntu.

Stan obiektu jest na bieżąco monitorowany ze względu na rozpoczęty wraz z zakończeniem inwestycji 36-miesięczny okres gwarancyjny.
W terminie do 20 maja br. odbędzie się I przegląd gwarancyjny „Orlika lekkoatletycznego” i zostaną usunięte stwierdzone wszystkie ewentualne niedociągnięcia czy usterki.

Po wykonanym przeglądzie zapraszamy Państwa do korzystania z całego kompleksu Orlik.

Data dodania: 12-05-2017
XII BIEG PAPIESKI

Data dodania: 09-05-2017
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Jeżeli w twoim otoczeniu jest osoba mająca problem z alkoholem, narkotykami lub hazardem zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu.

Adres:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dzierzgoniu
ul. Plac Wolności 1
82-440 Dzierzgoń
Tel.: 55 276 2386
Adres e-mail: gkrpa@dzierzgon.pl

PRZYJDŹ, POROZMAWIAJ, POMOŻEMY W ROZWIĄZANIU TWOJEGO PROBLEMU.
POMÓŻ SOBIE LUB INNYM!!!

Data dodania: 09-05-2017
Odnawialne Źródła Energii - wydłużenie terminu

Informujemy, że w związku z dużą liczbą wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu nr RPPM.10.03.01-IZ.00-22-001/16 dla Poddziałania 10.3.1. Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne terminy dotyczące oceny projektów oraz rozstrzygnięcia konkursu wskazane w regulaminie konkursu uległy wydłużeniu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w IV kwartale 2017 roku.

Data dodania: 08-05-2017
ZATRZYMAJ PRZEMOC!

Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w rodzinie zgłoś się do 
ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Siedziba Zespołu Interdyscyplinarnego - 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu; ul. Plac Wolności 1, tel. 55 276 23 86
http://mopsdzierzgon.naszops.pl/zespol-interdyscyplinarny-p…

Data dodania: 08-05-2017
Dzień Matki

Data dodania: 05-05-2017
Obchody święta Konstytucji 3 maja

Obchody święta Konstytucji 3 maja w Dzierzgoniu rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele parafialnym. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe i mieszańcy udali się pod Pomnik Pamięci Narodowej, aby uhonorować ten dzień i złożyć kwiaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy uczestniczyli wspólnie z nami w obchodach tak ważnego dla naszej społeczności święta.

Data dodania: 04-05-2017
Klubu Senior +

W dn. 28 kwietnia Gmina Dzierzgoń otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł na utworzenie i wyposażenie Klubu Senior +. Gmina Dzierzgoń planuje zaadoptować część pomieszczeń budynku poklasztornego będącego siedzibą Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w Dzierzgoniu i utworzyć Klub Seniora+. Remont i wyposażenie pomieszczeń planuje się w 2017r. Dzierzgońscy seniorzy od stycznia 2018r. będą mogli się systematycznie i stale spotykać w nowo otwartym klubie Seniora.
Gminę Dzierzgoń zamieszkuje ok. 20 % mieszkańców w wieku 60+. Są to osoby nie pracujące zawodowo, lecz chętne do atrakcyjnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Stąd też utworzenie Klubu Seniora + w pełni wpisuje się w potrzeby mieszkańców.

Data dodania: 04-05-2017
Gmina Dzierzgoń segreguje odpady w wybudowanym PSZOK w Miniętach!

W dniu 27 kwietnia Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania projekt Gminy Dzierzgoń dot. budowy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Miniętach (PSZOK). Wartość całego projektu ok. 934 tys. zł, kwota przyznanego dofinansowania to ok. 659 tys. zł. Realizacja projektu planowana jest do końca 2017r. Wybudowany PSZOK będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddać odpady takie jak sprzęt elektryczny i elektroniczny, farby, oleje, świetlówki, baterie, szkło, papier, tworzywa sztuczne, odpady wielogabarytowe, itp.
Projekt ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami oraz zwiększenie efektywności zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie. Stworzenie tego punktu przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami otaczającego nas środowiska.

Data dodania: 04-05-2017
Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka składamy najszczersze podziękowania za służbę, poświęcenie i ofiarność. W tym dniu dziękujemy szczególnie druhom ochotnikom działającym na terenie Gminy Dzierzgoń za lata bezinteresownej i niezmiernie potrzebnej służby. Doceniamy Waszą szlachetną postawę i pracę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego, przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Życzymy wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym oraz satysfakcji z pełnionej roli społecznej.


Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska


początek  <<  |1|2|3|4|5|[ 6 ]|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2675538
webmasters: K.S. & S.R.