Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 05-06-2017
Dzień Dziecka i otwarcie placu Nestle

W Gminie Dzierzgoń dzień dziecka obchodziliśmy 2 czerwca, podczas którego oficjalnie otworzyliśmy plac rekreacyjno–sportowy przy ul. Wojska Polskiego. Dziękujemy za tak dużą frekwencję. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje sprawiły dzieciom, jak i dorosłym sporo frajdy. Dziękujemy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Malborka za udostępnienie alkogogli, Straży Granicznej z Elbląga za pokazy z psem służbowym oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy za pokazy sprzętu i organizację zabaw dla dzieci.
Serdeczne podziękowania należą się organizatorom loterii fantowej Radnym Rady Miejskiej: 

Galeria zdjęć

Data dodania: 02-06-2017
Przetarg na remont DW 515

Informujemy Państwa, że postępowanie przetargowe na Remont odcinka Drogi Wojewódzkiej 515 na odcinku 3 km (Poliksy - Ankamaty - Litewki) jest w toku. Do dnia 1 czerwca do godz. 11:00 można było składać oferty na jego wykonanie. Obecnie oferty są rozpatrywane i weryfikowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Prace te zwyczajowo trwają od 7 do 14 dni. Wyniki postępowania można śledzić na stronie www.zdw-gdansk.pl (nr zamówienia: 14/DZS/2017/PN/WUDiM), natychmiast po ich ogłoszeniu zamieścimy je także na naszych stronach internetowych.

Data dodania: 01-06-2017
Dzień Dziecka

Kochane Dzieci! Z Okazji Waszego święta w imieniu Burmistrza Dzierzgonia życzymy wam samych radosnych i beztroskich chwil w życiu. Aby w każdym dniu towarzyszył wam dobry humor i uśmiech, a nauka sprawiała wam frajdę jak dobra zabawa. Niech w tym szczególnym dniu spełnia się wszystkie Wasze marzenia!

Oczywiście wszystkich (tych małych i dużych) zapraszamy na otwarcie podwórka Nestlé, już jutro od godz. 16:00 na ul. Wojska Polskiego w Dzierzgoniu.
Przed nami mnóstwo atrakcji:
- pokaz strażackie,
- słodka niespodzianka dla dzieci,
- zamki dmuchane,
- międzyszkolny mecz piłki nożnej,
- malowanie buziek,
- zabawy ruchowe,
- stoisko gastronomiczne.

Data dodania: 02-06-2017
Badanie pilotażowe upraw rolnych

Urząd Statystyczny w Gdańsku, informuje że:
W terminie od l czerwca do 15 lipca 2017 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel l i Sentinel 2.
Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw i ich opisie (łącznie z wykonywaniem zdjęć) na wybranych działkach.
W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne będzie wejście pracownika na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.
Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań satelitarnych (pozyskanych z Centrum Badań Kosmicznych PAN) i porównanie ich z opisem wykonanym w terenie przez pracowników Urzędu Statystycznego, jest niezbędne dla właściwej interpretacji danych satelitarnych w celu określenia powierzchni wybranych upraw. 
Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest pani Alicja Smoleń, tel. 58 76 83 163, komórkowy 695 254 089, e-mail A.Smoleń@stat.gov.pl.

Data dodania: 31-05-2017
Nowy dyrektor SP w Dzierzgoniu

Drodzy Mieszkańcy!
W sierpniu 2017 r. kończy się kadencja obecnego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierzgoniu, w związku z czym w dniu 26.05.2017 r. odbył się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, powstałej z połączenia obecnej Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Dzierzgoniu.
W odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie wpłynęła jedna oferta. Komisja złożona z 12 osób — przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Gminy Dzierzgoń, związków zawodowych, rad pedagogicznych i rad rodziców na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu wybrała Panią Katarzynę Przybysz. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Data dodania: 31-05-2017
Droga Wojewódzka 515 - badania archeologiczne

Uwaga Kierowcy!
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że przystąpi do badań archeologicznych na drodze wojewódzkiej nr 515 w centrum Dzierzgonia. W związku z tym od dnia 06.06.2017 r. zamknięty zostanie odcinek DW 515 na długości około 300 m.
W okresie zamknięcia drogi ruch kierunkowany będzie objazdami:
- dla pojazdów poniżej 3,5 tony oraz komunikacji zbiorowej: ulicami Jagiełły, Limanowskiego i Przemysłową.
- dla pojazdów powyżej 3,5 tony: drogami wojewódzkimi nr 515 Dzierzgoń - Tropy Sztumskie - Górki - Mikołajki Pomorskie oraz drogą powiatową Mikołajki Pomorskie - Dzierzgoń.
Dla ułatwienia i prawidłowego informowania kierowców ustanowione zostały znaki i tablice drogowe informujące o trasach.

Badania archeologiczne zgodnie z planem mają się zakończyć pod koniec sierpnia br.

Data dodania: 30-05-2017
Sołtys Pomorza 2017

Wczoraj odbyła się honorowa gala Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego „Sołtys Pomorza 2017” organizowanego wraz z Urzędem Marszałkowskim w kategorii powiatu sztumskiego. 
Bardzo miło nam poinformować, że III Miejsce zajęła nasza Pani Sołtys z Poliks - Aleksandra Krauze.

Wyróżnienie to pokazuje jak ogromną radość i zadowolenie mieszkańców wsi, wzbudza wkład i zaangażowanie sołtysa w codzienne życie sołectwa.
Dziękuję za współpracę oraz liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

W kategorii Sołtys Pomorza 2017, najlepszy okazał się Maciej Czarnecki z Rakowca w gminie Gniew, najlepszym sołectwem zostało wybrane Rekowo Górne w powiecie puckim.

Więcej Zdjęć

Data dodania: 26-05-2017
Dzień Matki

Data dodania: 26-05-2017
Apel do mieszkańców!

Szanowni Mieszkańcy!
Na podstawie licznych interwencji obywatelskich oraz po przeprowadzonych oględzinach stalowej kładki znajdującej się nad rzeką przy ul. Limanowskiego w Dzierzgoniu (za marketem Biedronką), Burmistrz Dzierzgonia dbając o Państwa bezpieczeństwo, zwraca się do mieszkańców o niekorzystanie z obiektu. Mostek jest bardzo mocno skorodowany, stalowe belki, podkład i poręcze są uszkodzone, co może spowodować jego zawalenie. Obecnie trwają czynności związane z ustaleniem właściciela kładki oraz zakresu jej remontu. W związku z powyższym Burmistrz Dzierzgonia apeluje, by czasowo zrezygnować z korzystania z kładki.

Data dodania: 25-05-2017
Federowicz Stroynowski Duo

Już dziś zapraszamy Państwa na koncert piosenek Anny German w wykonaniu Federowicz Stroynowski Duo. Bilety do nabycia w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w cenie 30 złotych. Zapraszamy! Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 na auli ZS im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu. 

 

Data dodania: 25-05-2017
Otwarcie placu sportowo-rekreacyjnego Nestle

Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy ul. Wojska Polskiego 2 czerwca o godz. 16:00. Z okazji Dnia Dziecka czeka na Was wiele atrakcji! Zapraszamy!

Data dodania: 25-05-2017
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych

Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM sp.zo.o. w Dzierzgoniu informuje, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r (piątek).

Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiście do 8 czerwca (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62

Data dodania: 25-05-2017
Wizyta członków Euroregionu Bałtyk
W minionych dniach Gmina Dzierzgoń gościła Prezydium Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk (polityków ze Szwecji, Danii, Litwy i Rosji), którzy przyjechali poznać nasz teren, a także podmioty turystyczne i rzemieślnicze należące do sieci Ukryte Skarby Powiśla.
Spotkanie odbyło się w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, podczas prezentacji przedstawiliśmy historię i zabytki naszej gminy, a także największe atuty i formy spędzania czasu wolnego. Prezes RTI Leszek Sarnowski przedstawił gościom działalność RTI oraz największe osiągnięcia.
Następnie członkowie Prezydium wybrali się na wizytę studyjną do Zamku w Przezmarku, Ceramiki Słowianej w Miniętach oraz Żuławskiej Kolei Ogrodowej w Żuławce Sztumskiej, aby poznać z bliska cześć podmiotów należących do sieci Ukryte Skarby Powiśla powstałej pod patronatem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
Data dodania: 25-05-2017
OSP Żuławka Sztumska włączono do KSRG

Podczas obchodów Dnia Strażaka w Sztumie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oficjalnie odebrano decyzję o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. OSP Żuławka Sztumska to druga jednostka z terenu naszej gminy, która należy do KSRG. Do tej pory tylko OSP Dzierzgoń działa w ramach krajowego systemu od 1995 roku. Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej powstała w 1948 roku, obecnie liczy 33 członków, w tym 8 kobiet. W maju 2016 roku jednostce został nadany sztandar.

Serdecznie gratulujemy druhnom i druhom włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Data dodania: 25-05-2017
Zezwolenia dla lokalnych firm transportowych

W związku z planowanym wprowadzeniem objazdu dla pojazdów pow. 3,5 tony wynikającym z konieczności prowadzenia robót wykopaliskowych na Drodze Wojewódzkiej 515 w centrum miasta informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie dla lokalnych firm transportowych o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdów do 12 ton masy całkowitej przez ulice Przemysłową, Limanowskiego oraz osiedle Jagiełły. Wnioski o wydanie takiego zezwolenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Sztumie do 30 maja. 
Przypomnijmy, że planowany objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony wytyczony jest przez Mikołajki Pomorskie.

Data dodania: 25-05-2017
Obiekt Lekkoatletyczny

W ubiegłym tygodniu został przeprowadzony przegląd gwarancyjny obiektu sportowego mieszczącego się na ul. Zawadzkiego przy „Orliku". W trakcie przeglądu stwierdzono drobne nieprawidłowości, które mają zostać wyeliminowane do 10 czerwca. Wykonawca w ramach gwarancji został zobligowany do poprawy i wyrównania poboczy bieżni i rzutni w szerokości przewidzianej w inwestycji (2 m), poprawy szorstkości koła z zachowaniem drożności odwodnienia oraz poprawy mocowania ławek i koszy przy chodniku i bieżni. Miejmy nadzieje, że to ostatnie poprawki, co pozwoli cieszyć się obiektem lekkoatletycznym przez długie lata.

Data dodania: 25-05-2017
Prosimy o głosy!

Głosujemy na Szkołę Podstawową w Dzierzgoniu! Pomóżmy małym programistom rozwijać ich pasje! 

Piąta edycja konkursu grantowego ma na celu wsparcie dzieci w ich rozwoju, pomoc w edukacji oraz wzmacnianie ich pasji i talentów.

LINK DO GŁOSOWANIA

Data dodania: 25-05-2017
Noc Muzeów w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" za nami. Jak zwykle przygotowaliśmy coś ciekawego, dla każdej grupy wiekowej i o różnych zainteresowaniach. Najpierw można było przejść nasze korytarze klasztorne w towarzystwie postaci dzierzgońskich legend. Potem zwiedzaliśmy piękną cerkiew, oglądaliśmy zdjęcia Dzierzgonia dawniej oraz dowiedzieliśmy się wiele o potężnym niegdyś zamku górującym nad naszym miasteczkiem oraz średniowiecznym Dzierzgoniu. Na koniec Adam Nosko - przewodnik kwidzyńskiej katedry i zamku - obalił wszystkie mity mrocznego średniowiecza i nawet w sceptykach obudził sympatię dla epoki.

GALERIA ZDJĘĆ

Data dodania: 25-05-2017
Zmiana nazw ulic

Urząd Miejski w Dzierzgoniu informuję, że w związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej dnia 17 maja 2017 r. Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę nr XXVIII/227/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Gen. A. Zawadzkiego na Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz uchwałę nr XXVIII/228/2017 w sprawie zmiany nazwy Osiedla im. Janka Krasickiego na Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Przedmiotowe uchwały zostały wysłane do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Będą one obowiązywały dopiero po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Urząd Miejski poinformuje mieszkańców, gdy akty prawa miejscowego wejdą w życie.
Przypominamy, że zmiana nazw ulic została obligatoryjnie nałożona na samorząd na podstawie ww. przepisów.

Data dodania: 25-05-2017
Sprzątajmy po naszych pupilach!

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców (gdzie można wyrzucać „pozostałości” po swoich pupilach?) przypominamy, że dbając o nasze miejsca zielone możliwe i wskazane jest wyrzucanie psich odchodów, zapakowanych w woreczek foliowy do każdego śmietnika ulicznego.
Sprzątajmy po naszych pupilach, gdyż psie odchody są spłukiwane z deszczem i roznoszą w ten sposób bakterie, głównie pałeczki okrężnicy (Escherichia coli), mogące wywołać różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne.


początek  <<  |1|2|3|4|[ 5 ]|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2595824
webmasters: K.S. & S.R.