Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 24-04-2013
Dzierzgoń gościł kadrę Polski

Z kolejną ciekawą inicjatywą wystąpił Dzierzgoński Klub Sportowy Powiśle. W marcu mogliśmy oglądać zmagania siatkarzy podczas I Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej. Tym razem , po raz pierwszy w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym, wystąpili szczypiorniści. Dzięki dobrej współpracy DKS Powiśle z prezesem Polskiego Cukru Pomezania Malbork Panem Waldemarem Jastrzębskim, udało się zaprosić do Dzierzgonia kadrę Polski juniorów piłkarzy ręcznych.

 

Data dodania: 23-04-2013
Majówka 2013

Data dodania: 03-03-2016
Dzień Kobiet - Babskie Pogaduchy

Data dodania: 03-04-2013
PAN TADEUSZ TRAFIŁ POD... WIATY

Agata i Karolina przygotowujące edycję I księgi
Pana Tadeusza. Foto: D. Browarczyk.

Jest wiele rzeczy, które można robić w oczekiwaniu na nadjeżdżający autobus. Koło Języka Ojczystego działające w Gimnazjum im. Jana Pawła II zaproponowało formę nietypową. Co tydzień w pojawia się na przystankach autobusowych usytuowanych przy ul. Odrodzenia kolejna księga epopei narodowej Pan Tadeusz.

Data dodania: 03-03-2016
Zajęcia z fotografii i filmu

Data dodania: 20-03-2013
I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

Dzierzgoński Klub Sportowy „Powiśle" zaprasza sympatyków siatkówki na I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej. Udział w zmaganiach sportowych zapowiedziały: Basten Kamieniec I (III liga), Basten Kamieniec II, TKKF Malbork, Słonko Dzierzgoń. Możliwy jest również udział drużyny Iskry Zielona z Mazowsza ( I liga juniorów). Turniej odbędzie się 24 marca 2013 roku w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym przy ulicy Krzywej. Początek turnieju godzina 10:00. Serdecznie zapraszamy !

 

Data dodania: 19-03-2013
Lechia Gdańsk SA zaprasza na mecz przyjaźni z Wisłą Kraków
 

Szanowni Państwo,

Niniejszym zapraszamy Państwa młodzież i zorganizowane grupy zawodników wraz z opiekunem na mecz przyjaźni na PGE Arenie Gdańsk, który Lechia Gdańsk rozegra z Wisłą Kraków w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia o godzinie 16.00. Szczegóły w załączonym dokumencie. 

W załączeniu również formularz, w którym należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL każdego uczestnika imprezy masowej.

Z poważaniem,

Lechia Gdańsk SA
80-560 Gdańsk
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
bilety@lechia.pl

 

 

Data dodania: 08-03-2013
KOMUNIKAT MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuje o terminie składania wniosków o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego i świadczenia pielęgnacyjnego i wydawania decyzji w tych sprawach.
Przepisy ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), ani przepisy ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych (Dz. U. poz. 1548), nie zawierają zastrzeżenia, że wnioski o przyznanie specjalnego zasiłku opiekuńczego i świadczenia pielęgnacyjnego (także w przypadku osób, które do 30 czerwca zachowują prawo do świadczenia pielęgnacyjnego w oparciu o przepisy dotychczasowe), nie mogą być przez osoby zainteresowane składane przed 1 lipca 2013 r.

Data dodania: 08-03-2013
Ku pamięci Piotra

W dniu 4 marca minęło dziesięć lat od tragicznej śmierci żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, mieszkańca Bruku, Piotra Mikułowskiego. Piotr, służbę wojskową rozpoczął w 1998 r. w 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu jako zwiadowca- operator. Zginął 4 marca 2003 r., służąc w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Macedonii. Samochód, którym polscy żołnierze wracali z patrolu, wjechał na minę- pułapkę w okolicach miejscowości Sopot.

Data dodania: 08-03-2013
Kwartalnik „PROWINCJA” już w Dzierzgoniu

Redaktor naczelny „Prowincji” - Leszek Sarnowski
 oraz kustosz Muzeum Tradycji Szlacheckiej
w Waplewie Wielkim - Maciej Kraiński.

 Kwartalnik „Prowincja", to społeczno- kulturalne czasopismo Dolnego Powiśla i Żuław. Wydawany w książkowej formie jest ciekawą na naszym lokalnym rynku pozycją czytelniczą. Jak zaznacza redaktor naczelny pisma, Leszek Sarnowski, „Prowincja" to magazyn dla wymagającego czytelnika i o niego przede wszystkim dba redakcja dobierając artykuły i tworząc wysoki poziom jakości kwartalnika.

Data dodania: 28-02-2013
VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Wspólnymi siłami dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa w
Dzierzgoniu , nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych gminy
Dzierzgoń oraz Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury został zorganizowany VII
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia. Turniej odbył się
w nowo wybudowanym Centrum Sportowo- rekreacyjnym. Wzięło w nim udział 30
zawodników z następujących miejscowości naszej gminy: Bągart, Bruk,
Dzierzgoń, Jasna, Jasna Osiedle, Jeziorno, Morany, Nowiny, Tywęzy i Żuławka
Sztumska oraz z Jankowa w gminie Rychliki.

Data dodania: 12-02-2013
SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM

Ferie zimowe rozpocząć można na różne sposoby. Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II (radne Młodzieżowej Rady Miejskiej i zespół muzyczny p. W. Szewczuna) uczyniła to ... politycznie. W piątek 8 lutego udaliśmy się do Urzędu Miejskiego na konferencję, której honorowym gościem był p. Jan Kozłowski - poseł Parlamentu Europejskiego. Forum zorganizowało Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne.
Tematyka spotkania dotyczyła finansów w Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 oraz systemów informatycznych. Okazało się, iż staliśmy się przysłowiowym języczkiem u wagi, gdyż wszyscy prelegenci odnosili się właśnie do młodzieży, która to w perspektywie następnych lat będzie pomału przejmowała ster w kraju i w Unii.

 

 

Data dodania: 12-02-2013
HAPPENING LITERACKI "PANI WISŁAWO, PAMIĘTAMY..."

Minął już rok od śmierci pierwszej damy polskiej poezji. Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu postanowiła przypomnieć osobę i twórczość noblistki ulicznym happeningiem. 8 lutego na ul. Odrodzenia rozpoczęliśmy działania, które mocno zainteresowały nawet spieszących się przechodniów. Jako pierwszy zabrzmiał krakowski hejnał, potem błyskawicznie stworzyliśmy w przystankach autobusowych galerie (zdjęcia, informacje o poetce, teksty wierszy), następnie wolontariusze rozdawali przechodniom specjalny numer gazetki "Zgrzyt" w całości poświęcony Wisławie Szymborskiej. Kolejne działania to lektura wierszy laureatki Nagrody Nobla. Utwory czytali uczniowie należący do Koła Teatralnego (opiekun p. Elżbieta Błędzka - Gorzeja) i Koła Języka Ojczystego (opiekun p. Dariusz Browarczyk).

Data dodania: 25-01-2013
150. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

 III sesja VII kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń była całkowicie poświęcona sprawom historii, więc wybór daty (22 stycznia) nie był przypadkowy. Pierwsza część obrad dotyczyła omówienia kwestii braku w naszym mieście miejsca pamięci narodowej, gdzie w czasie świąt państwowych i rocznic historycznych można by oddać hołd walczącym o Polskę. To młodzież w liście otwartym zwróciła uwagę na ten problem władzom gminy.

Data dodania: 15-01-2013
Finał WOŚP za nami

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierzgoniu przebiegł zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Wielkie granie pomaganie poprzedził happening promocyjny finału, który odbył się w sobotę , na ulicach Dzierzgonia. Przed Urzędem Miejskim ustawiony został specjalny bus w którym można było honorowo oddać krew. Dzięki ofiarności mieszkańców udał się pobrać około 9 litrów krwi. Środki finansowe zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone dla dzieci i osób starszych. My też mamy w tym swój udział. Dzięki hojności dzierzgonian i wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie zebrał 10899,09 zł. Burmistrz Dzierzgonia dziękuje wszystkim , którzy włączyli się w organizację finału i wsparli finansowo tę szczytną akcję.

Data dodania: 09-01-2013
21. FINAŁ WOŚP

Data dodania: 17-12-2012
Śpiewanie kolęd + jesienna retrospekcja

 

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert świąteczny "Śpiewanie kolęd + jesienna retrospekcja".

18 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej DOK. Zapraszamy!

 

zobacz plakat w powiększeniu: koncertswiateczny.pd

 

Data dodania: 17-12-2012
Akt wandalizmu w centrum miasta

W dniu 14 grudnia miało miejsce coroczne rozświetlenie choinki świątecznej. Wyglądała naprawdę okazale. Niestety, jej urok przeszkadzał wandalom. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zniszczyli ozdoby na niej umieszczone. Powyrywane i poprzecinane zostały przewody doprowadzające prąd do ozdób choinkowych. Są wśród nas osoby, którzy nie potrafią uszanować atmosfery przedświątecznej i z premedytacją zniszczyły symbol zbliżających się świąt. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Za wskazanie sprawcy/sprawców nagroda finansowa Burmistrza Dzierzgonia.

 

Data dodania: 14-12-2012
ROZŚWIETLENIE CHOINKI ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Data dodania: 14-12-2012
Międzynarodowa Konferencja Bibliotekarzy na Węgrzech

 
Nyíregyháza - biblioteka dla dzieci.
Foto: archiwum biblioteki.

W dniach 1 - 4 października odbyła się I Polsko- Węgierska Konferencja zorganizowana przez Polski Związek Bibliotek i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Nyíregyháza na Węgrzech. Wzięli w niej udział przedstawiciele bibliotek węgierskich oraz 30 reprezentantów bibliotek polskich, wśród nich pani Elżbieta Lipska - kierownik Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu.


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|[ 38 ]|39|40|41|42|43|44|45|46|47|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
18-08-2017
Prośba o wsparcie!
Gmina Sulęczyno zwraca się do Państwa – Ludzi dobrej woli oraz instytucji z ogromną prośbą o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła naszą Gminę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.Wpłaty można przekazywać na wyodrębnione konto bankowe nr: 26 8324 0001 0041 1981 2000 0280 z dopiskiem „Pomoc po nawałnicy”Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Bernard GruczaWójt Gminy Sulęczyno
czytaj więcej...
18-08-2017
Prognoza zagrożeń pogodowych na weekend
Przedstawiamy Państwu mapę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Jak podaje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej najbliższy weekend zapowiada się dość spokojnie. Tylko z piątku na sobotę istnieje możliwość wystąpienia burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h, lokalnie także grad. Tu ustanowiono pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia. Prosimy o bieżące monitorowanie map pogodowych. http://pogodynka.pl/przewidywanie
czytaj więcej...
18-08-2017
Jak się chronić podczas BURZY?
17-08-2017
Smaki Dziejów
Już jutro zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu „Smaki dziejów”. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 w sali widowiskowej DOK. Wspólnie ugotujemy dwie potrawy narodowe pochodzące z kuchni Polskiej oraz Ukraińskiej. Smacznie zapraszamy :)Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego — Kultura Dostępna 2017.
czytaj więcej...
17-08-2017
Opóźnienia w odbiorze odpadów
Drodzy Mieszkańcy.W imieniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informujemy Państwa, że w związku z awarią samochodu śmieciarki, termin odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Dzierzgoń może ulec wydłużeniu.ZGKiM poczynił już kroki, aby ta sytuacja była jak najmniej dla Państwa uciążliwa.W razie pytań prosimy o kontakt tel. 55 276 25 62Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1236120
webmasters: K.S. & S.R.