Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 27-06-2017
Wzmacniamy gminne przedszkola

 

Data dodania: 26-06-2017
Koniec Roku Szkolnego

W ubiegłym tygodniu we wszystkich naszych placówkach edukacyjnych uroczyście zakończono rok szkolny 2016/17. W czwartek jako pierwsi mury swojej szkoły opuścili absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu. W uroczystości wręczenia świadectw wzięła udział Zastępca Burmistrza Dzierzgonia Pani Alicja Podlewska. Była to z pewnością najważniejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 z powodu konieczności wygaszenia gimnazjów. Od nowego roku budynek ten będzie częścią Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.
W piątek zakończenie roku miały Szkoły Podstawowe z Bągartu, Bruku i Dzierzgonia. Tu wyjątkowo w tym roku nie było absolwentów, gdyż obecni uczniowie klas szóstych rozpoczną naukę — według nowego systemu oświaty — w klasach siódmych. Oczywiście jak co roku najlepsi uczniowie zostali nagrodzenie zarówno za wyniki w nauce, jak i w zachowaniu. Czas teraz na zasłużony odpoczynek!
Drogie dzieci życzymy Wam szczęśliwych, zdrowych, udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Bawcie się dobrze!

Data dodania: 23-06-2017
Życzenia na Dzień Ojca

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i rodzicielskiego szczęścia.

Życzymy Wam, abyście zawsze byli godnymi autorytetami dla swoich dzieci, a w wirze codziennych obowiązków zawsze znaleźli czas dla swoich dzieci. 

Dziękujemy, że jesteście zawsze przy nas!

Data dodania: 21-06-2017
Barszcz Sosnowskiego

Uwaga Barszcz Sosnowskiego!
W związku z faktem, że rozpoczyna się lato, wzrasta także zagrożenie poparzeniem Barszczem Sosnowskiego. To szczególnie niebezpieczna roślina dla życia i zdrowia ludzkiego.
We wszystkich jej częściach, (łodygach, liściach, korzeniach) znajdują się olejki eteryczne, które w kontakcie ze skórą powodują oparzenia II i III stopnia.

Objawy pojawiają się przy naświetlaniu światłem słonecznym (promienie UV) już po kilkunastu minutach od kontaktu, przy czym największa wrażliwość i natężenie objawów następuje w ciągu od 30 minut do 2 godzin. Skutki oparzenia można odczuwać nawet przez parę lat!
W przypadku kontaktu z tą rośliną należy przemyć skórę woda z mydłem i unikać światła słoneczneg

Data dodania: 21-06-2017
Zmiana nazw ulic - obowiązki mieszkańca

Drodzy mieszkańcy! 
Od 20 czerwca w naszym mieście obowiązują nowe nazwy dwóch ulic — Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego oraz Osiedle im. Ignacego Krasickiego. To tej pory obie ulice nosiły imiona patronów komunistycznych. Gmina Dzierzgoń na mocy ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego została zobligowana do zmiany tych nazw. 

Ustawa dekomunizacyjna przewiduje znaczne ograniczenie kosztów związanych ze zmianą nazw ulic dla mieszkańców:
Art. 5 ust. 2 wspomnianej wyżej Ustawy przesądza, że zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową — są one nadal ważne, co oznacza, że:
Nie trzeba wymieniać dokumentów osobistych, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdów ani innych dokumentów zawierających dotychczasową nazwę — będą ważne, dopóki nie upłynie ich termin ważności.
Zmiana nazwy ulicy nie będzie powodować problemów z dostarczaniem korespondencji pod dotychczasowy adres.
Co więcej, nie ma opłat za zmiany wprowadzane w księgach wieczystych, rejestrach, ewidencjach i pismach urzędowych, ponieważ zgodnie z Ustawą (art. 5. ustęp 1): „pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na podstawie ustawy są wolne od opłat”.

Niestety w dalszym ciągu na mieszkańcach spoczywa obowiązek poinformowania o tym fakcie wszelkich dostawców mediów, banków, innych instytucji, Urzędów Skarbowych itp.

Podobny obowiązek niestety związany z poniesieniem kosztów mają firmy, które muszą zmienić pieczątki oraz materiały promocyjne takie jak wizytówki czy szyldy reklamowe.

Data dodania: 20-06-2017
Dofinansowanie azbestu

Informujemy, że po raz kolejny gmina Dzierzgoń otrzymała dofinansowanie na utylizację azbestu. W tym roku ze względu na dużą liczbę wniosków poziom dofinansowania wyniósł 75%. Planowana masa utylizacji azbestu wynikająca ze złożonych wniosków ma wymieść 60,535 Mg (ton).

Zachęcamy do składania wniosków na utylizację wyrobów zawierających azbest w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. Przypominamy, że chorobotwórcze działanie azbestu występuje w wyniku wdychania włókien zawieszonych w powietrzu (oznacza to, że dopóki włókna nie są uwolnione do powietrza, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia).

Więcej informacji na temat szkodliwości azbestu oraz możliwości dofinansowania znajduje się na stronie internetowej www.dzierzgon.pl w zakładce „ABC o azbeście” oraz w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu w pokoju nr 4 i 19.

Data dodania: 19-06-2017
Nowe nazwy ulic

Urząd Miejski w Dzierzgoniu informuję, że w związku z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej dnia 17 maja 2017 r. Rada Miejska w Dzierzgoniu podjęła uchwałę nr XXVIII/227/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Gen. A. Zawadzkiego na Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz uchwałę nr XXVIII/228/2017 w sprawie zmiany nazwy Osiedla im. Janka Krasickiego na Osiedle im. Ignacego Krasickiego. Przedmiotowe uchwały zostały opublikowane przez Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego w dniu 5.06.2017 r. Będą one obowiązywały od 20 czerwca 2017 r.

Przypominamy, że Ustawa gwarantuje, że nie trzeba wymieniać dokumentów.
Art. 5 ust. 2 wspomnianej wyżej Ustawy przesądza, że zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową — są one nadal ważne, co oznacza, że:

Data dodania: 16-06-2017
Żywność

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERZGONIU INFORMUJE, ŻE W PONIEDZIAŁEK (19.06.2017 r.) ORAZ WTOREK (20.06.2017 r.) PUNKT WYDAWANIA ŻYWNOŚCI PRZY UL. ZAWADZKIEGO BĘDZIE OTWARTY W GODZINACH OD 9:00 DO 14:00. OSOBY, KTÓRE NIE POBRAŁY WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH (TZN. - OLEJ, GROSZEK Z MARCHEWKĄ, SER, RYŻ) PROSZONE SĄ O ZGŁOSZENIE SIĘ W POWYŻSZYCH TERMINACH.

Data dodania: 16-06-2017
Nowe zasady wycinki drzew

[AKTUALIZACJA] Szanowni Państwo!
Informujemy, że 17.06.2017 r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z nowymi przepisami nie trzeba zgłaszać wycinki, jeżeli obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:
- 80 cm w przypadku topoli, wierzby, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego,
- 65 cm w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej, platanu klonolistnego,
- 50 cm w przypadku pozostałych gatunków drzew.
W przypadku przekroczenia w/w wymiarów właściciel nieruchomości jest obowiązany dokonać zgłoszenia do urzędu. Jeżeli usunięcie drzewa nie nastąpi w terminie 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin, należy ponownie dokonać zgłoszenia. Nowelizacja zakłada ponadto, że jeśli przed upływem pięciu lat od dokonania oględzin przez urzędnika gminnego właściciel wystąpi o pozwolenie na budowę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie ona realizowana na części nieruchomości, gdzie rosły usunięte drzewa, będzie musiał uiścić opłatę za wycinkę tych drzew.

Więcej informacji uzyskają Państwo w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu w referacie ochrony środowiska pokój nr 4.

[Aktualizacja]: Od 1 marca do 15 października obowiązuje okres lęgowy ptaków. W związku z powyższym wszelkie czynności, związane z usuwaniem drzew i krzewów powinny odbywać się poza tym terminem tj. od 16 października br. do końca lutego. Przed wycinką należy zwrócić szczególną uwagę na gatunki chronione, które mogą znajdować się na drzewach.  

Data dodania: 14-06-2017
Akcja „Kupa mięci — Twój pies, Twój obowiązek” - ETAP 2

Dzisiaj przeprowadziliśmy drugi etap naszej akcji „Kupa mięci — Twój pies, Twój obowiązek”. Od świata wirtualnego (memy publikowane w Necie) przeszliśmy do realu, czyli naszego miasta. Przedstawiciele MRM Michał i Szymon w asyście Strażnika Miejskiego p. Piotra Kędzierskiego patrolowali miasto i na najpopularniejszych skwerach i trawnikach wbijali tabliczki z najciekawszymi naszym zdaniem hasłami i rysunkami zachęcającymi do sprzątania po swoich czworonożnych pupilach. Rozlepiali też plakaty, by i w ten sposób dotrzeć do mieszkańców. Mamy nadzieję, że nasze starania poprawią tę nieprzyjemną sytuację, na którą (również i nam) skarży się coraz więcej osób.
Przypominamy również, iż ZGKiM wyraźnie wskazał, że torebki z odchodami można wrzucać do wszystkich koszy na śmieci.

PS - serdeczne podziękowania za pomoc w akcji dla p. Katarzyny Przybysz, p. Rafała Żemojdzina i p. Piotra Kędzierskiego.
MRM

Więcej zdjęć

Data dodania: 13-06-2017
kolejny projekt pozytywnie rozstrzygnięty!

Pragniemy poinformować, iż Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnął Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2017, w ramach którego Gmina Dzierzgoń/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu pozyskała dofinansowanie w kwocie 23.580 zł na zatrudnienie Asystentów Rodziny.

Data dodania: 13-06-2017
Jabłka

W dniu 12.06.2017 r. do magazynu żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjechał transport jabłek z Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku z przeznaczeniem dla mieszkańców Miasta i Gminy Dzierzgoń. Wydawanie dostarczonych jabłek odbędzie się w PIĄTEK 16.06.2017 r. w godzinach od 12:00 – 14:00 w magazynie przy ul. Zawadzkiego 78.

Data dodania: 12-06-2017
Rozstrzygnięcie przetargu na remont DW 515

Informujemy Państwa, że dnia 7 czerwca br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku wyłonił wykonawcę na remont drogi wojewódzkiej 515 Malbork - granica województwa w km od 20+900 do 23+900 (Poliksy - Ankamaty - Litewki) polegający na wykonaniu robót rozbiórkowych (frezowanie), robót ziemnych, wykonaniu nawierzchni bitumicznej, zjazdów oraz poboczy. Prace zostały podzielone na dwa odcinki. 
Obecnie czekamy jeszcze na informację o wyłonieniu wykonawcy na Pełnienie nadzoru inwestorskiego w branży drogowej na ww. odcinkach DW 515.
Miejmy nadzieje, że podpisanie umowy na wykonanie ww. zadania nastąpi niebawem. Wykonawca ma 21 dni na wejście na plac budowy od chwili podpisania umowy.

Data dodania: 12-06-2017
Remont remizy OSP Dzierzgoń

Przedstawiamy informację z realizacji prac toczących się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe i tynkarskie wewnątrz obiektu. Wykonana została już stolarka okienna wraz z wrotami garażowymi oraz ułożono wszystkie instalacje w budynku. Planowany termin ukończenia prac, który zakładany był na koniec sierpnia, jest niezagrożony!

Więcej zdjęc

Data dodania: 08-06-2017
Podpisanie umowy na PSZOK

Wczoraj w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku uroczyście została podpisana umowa między Gminą Dzierzgoń a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Miniętach. Oprócz naszej gminy jeszcze 8 innych podpisało umowę o PSZOK.
Łączna wartość podpisanych 9 umów wynosi ponad 9,2 mln zł. Z tego blisko 7,2 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wszystkie projekty otrzymały taką samą wysokość dofinansowania, czyli 85 procent wartości inwestycji.
PSZOK w Miniętach pochłonie: 934 496,71 zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie aż 659 072,88 zł.

Data dodania: 12-06-2017
DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ

W dniu 3 czerwca 2017 r. odbył się dzień dziecka z wędką, którego organizatorami była Gmina Dzierzgoń, Państwowy Związek Wędkarski zaś współorganizatorami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu oraz SPKS Dzierzgoń. W zawodach wędkarskich wzięło udział 40 dzieci. Zawody odbywały się na rzece Balewka w miejscowości Krzewsk.
Gratulujemy zwycięzcom!
Więcej Zdjęć

Data dodania: 12-06-2017
Nowe zasady segregacji odpadów

Gmina Dzierzgoń rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów została zobligowana do dostosowania gospodarki odpadowej do aktualnie obowiązujących Przepisów.

W związku z powyższym Rada Miejska w Dzierzgoniu w dniu 17 maja 2017 r. podjęła uchwałę nr XXVIII/229/2017 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dzierzgoń oraz uchwałę nr XXVIII/230/2017 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów na terenie gminy Dzierzgoń.
Od 1 lipca 2017 r.

Data dodania: 08-06-2017
Projekt Przedszkolny

Gmina Dzierzgoń jest w trakcie wydatkowania pierwszej zaliczki przyznanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego przeznaczonej na projekt dot. wzmocnienia gminnych przedszkoli, którego celem jest rozwój i poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Dzierzgoń.

Wartość całkowita projektu to 508.904,13 zł, kwota dofinansowania to 432.568,51 zł. Ze środków skorzystają Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu wraz z filią w Żuławce Sztumskiej oraz oddział przedszkolny w Bągarcie w postaci placów zabaw, pomocy i materiałów dydaktycznych, wyposażenia sal, zajęć dla dzieci oraz wyjazdów edukacyjnych. W Bągarcie już teraz trwają prace adaptacyjne i remontowe pomieszczeń przedszkolnych. We wcześniejszym okresie zamontowano już poręcze przy schodach. Projekt będzie realizowany do 31.10.2018 r.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Data dodania: 07-06-2017
Punk wydawania żywności

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERZGONIU INFORMUJE, ŻE DO KOŃCA CZERWCA 2017 r. PUNKT WYDAWANIA ŻYWNOŚCI PRZY ULICY ZAWADZKIEGO OTWARTY BĘDZIE:
- PONIEDZIAŁKI w godz. 9:00 -12:00
- CZWARTKI w godz. 12:00-14:00.

Data dodania: 06-06-2017
Uwaga Objazd

Uwaga kierowcy!

Po raz kolejny przedstawiamy Państwu informację o trwających pracach archeologicznych oraz zamierzonym remoncie Drogi Wojewódzkiej nr 515. Od wczoraj na terenie miasta Dzierzgoń obowiązuje objazd dla pojazdów do 3,5 tony prowadzący przez ulicę Przemysłową, Limanowskiego oraz Jagiełły.

Objazd w mieście poprowadzony jest drogami powiatowymi, stąd też wnioski o zezwolenia na przejazd ww. ulicami dla pojazdów powyżej 3,5 t, należy składać do właściciela drogi — Starosty Powiatu Sztumskiego.

Objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony zorganizowany jest przez Tywęzy, Balewo, Mikołajki Pomorskie, Górki, Stary Targ, Tropy Sztumskie, Dzierzgoń. 
Za powstałe utrudnienia przepraszamy w imieniu właścicieli dróg wojewódzkich i powiatowych.


początek  <<  |1|2|3|[ 4 ]|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2564634
webmasters: K.S. & S.R.