Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 12-04-2017
Remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury

Remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury z pieniędzy Ministerstwa!
Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców gminy Dzierzgoń. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura domów kultury przyznało 227 tys. złotych naszej gminie na remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
To kolejne już środki ministerialne dla DOK-u. W ubiegłym roku z ministerialnego programu ochrony zabytków gmina pozyskała 70 tys. zł na remont dachu, podobną kwotę gmina uzyskała w tym roku na dokończenie tego remontu.

 

Data dodania: 13-04-2017
Rozliczenie 500+

W kwietniu 2017 roku mija pierwszy rok funkcjonowania Programu Rodzina 500+. Jest to odpowiedni moment na podsumowanie dotychczasowych działań, ocenę sprawności i celowości rządowego programu w naszej Gminie.
Dzięki programowi Rodzina 500 plus wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko do 18 lat. W mniej zamożnych rodzinach (po spełnieniu kryterium dochodowego w wysokości 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko.
W Gminie Dzierzgoń z programu korzysta ok. 800. rodzin, świadczenie otrzymuje ok. 1400 dzieci. Program wspiera dzieci do 18 roku życia. Do rodzin w Gminie Dzierzgoń trafiło już w sumie ponad 7 mln zł.
Program Rodzina 500+ w wielu przypadkach w znaczący sposób poprawił sytuację finansową i bytową rodzin wychowujących dzieci.

Data dodania: 12-04-2017
Twoja ulubiona trasa rowerowa w Województwie Pomorskim

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? 
Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie.

SUMA NAGRÓD 2000 zł

Więcej informacji na stronie: https://clicktrans.pl/info/konkurs-twoja-ulubiona-trasa-rowerowa-w-wojewodztwie-pomorskim-edycja-i

Data dodania: 12-04-2017
Droga Krzyżowa

Dziś obchodzimy Wielką Środę. W związku, z czym zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona dziś w kościele o godz. 19:00 i przejdzie ulicami: 1-go Maja, Limanowskiego, Oś. Jagiełły, Elbląską i Mickiewicza. Bardzo proszę zabrać ze sobą lampiony lub świece.

Data dodania: 12-04-2017
Kiermasz Wielkanocny
Kolejny już kiermasz świąteczny za nami. Było jak zawsze mnóstwo pięknego i czasochłonnego rękodzieła. Mamy nadzieje, że każdy znalazł wspaniały stroik na świąteczny stół i prezent. Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w jarmarku i uczestnikom za odwiedzanie naszych straganów. Do zobaczenia za rok!
DOK 
WIĘCEJ ZDJĘĆ 
Data dodania: 11-04-2017
10-lecie istnienia Stacji Socjalnej Joannitów

W marcu Gmina Dzierzgoń gościła członków bractwa Zakonu Joannitów -Pana Christiana Meyl, któremu towarzyszyła małżonka Siegrid, oraz komendatora Zakonu Graff von der Groeben. Wizyta zbiegła się z obchodami 10-lecia istnienia Stacji Socjalnej Joannitów w Dzierzgoniu.
Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, Marta Budzińska – Dyrektor MOPS oraz Wioletta Tomaszewska- pielęgniarka Stacji wraz z gośćmi odwiedzili podopiecznych Stacji Socjalnej Joannitów, którzy wyrazili swoje uznanie za sprawną pracę i obsługę Stacji, a także podziękowali Dyrekcji MOPS za otwartą i bezproblemową współpracę. 

Data dodania: 03-04-2017
Jarmark Wielkanocny

Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Dzierzgoniu zapraszają na Jarmark Wielkanocny, który odbędzię się 8 kwietnia (sobota) od godziny 10:00 (Pl. Wolności 1).

Zapraszamy wszystkich wystawców do zgłaszania się ze swoimi wyrobani do dnia 3 kwietnia (poniedziałek) do DOK:

- telefon kontaktowy - 55 276 26-47
- e-mail - dok.dzierzgon@wp.pl

Data dodania: 07-04-2017
Dzień Służby Zdrowia

Dziś jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia i Światowy Dzień Zdrowia.
W związku z powyższym Pragniemy zaprosić Państwa na otwarcie Placu Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się promocja zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, poprzez pokazy pierwszej pomocy, pokazy strażackie, pokazy straży granicznej, gry i zabawy, symulacje w alko-goglach oraz międzyszkolny mecz w piłkę nożną.
Termin: 29 kwietnia od godz. 14:00 na placu zabaw.
Zapraszamy!

Data dodania: 07-04-2017
DzierzgonTeam

Zapraszamy do wspólnych rajdów rowerowych, treningów biegowych, pieszych wycieczek, morsowania oraz wielu innych ciekawych spotkań w gronie znajomych, przyjaciół, rodziny.

Nie masz pomysłu na spędzanie aktywnie wolnego czasu?

Dołącz do Drużyny już teraz i podejmuj razem z nami nowe wyzwania.

Więcej informacji na stronie www.dzierzgonteam.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/DzierzgonTeam

 

Data dodania: 07-04-2017
Kurs operatora kombajnów

Krajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego
organizuje kurs operatora kombajnów
zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych.
Termin rozpoczęcia kursu 21 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach.

Nr kontaktowy: 58 683 76 12; 695 999 723; 517 856 236.

Data dodania: 06-04-2017
Światowy Dzień Sportu

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale także kształtuje charakter. Światowy dzień sportu to dobry czas, aby przypomnieć Państwu godziny otwarcia naszych obiektów sportowych.

Centrum Sportowo Rekreacyjne:
hala sportowa;
poniedziałek - piątek 16.00 – 21.00
sobota 13.00 – 21.00
niedziela 12.00 – 19.00

Siłownia/fitness;
poniedziałek - piątek 16.00 – 20.00
sobota - niedziela – nieczynne

Kręgielnia;
wtorek - czwartek 16.00 – 20.00
piątek 17.00 – 21.00
sobota 15.00 – 22.00
niedziela 14.00 – 21.00
poniedziałek nieczynne

Boisko Orlik:
poniedziałek - piątek 15.00 – 21.00
sobota – 10:00 – 14:00

Data dodania: 05-04-2017
Ratunek w lodówce

Gmina Dzierzgoń dołączyła do akcji. „Koperta życia”.

Jest to kampania społeczna skierowana do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, która ma celu ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia przez różnego rodzaju służby. Koperta Życia to zestaw składający się z plastikowej koperty oznaczonej naklejką (Koperta życia), ankiety, naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki. Koperty zawierają najistotniejsze informacje o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, a także numery telefonów do bliskich i nazwisko lekarza prowadzącego. Ratownicy, którzy przyjdą do domu w razie nagłej interwencji, będą mogli szybko zlokalizować dokument i znaleźć w nim dane na temat pacjenta.

 

Koperty można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu ul. Plac Wolności 1.

Data dodania: 05-04-2017
Budowa drogi 515

Na sejmiku województwa pomorskiego, dzięki interwencji władz Dzierzgonia i wsparciu przedsiębiorców oraz radnych zapadła decyzja o remoncie drogi 515 z Malborka do Dzierzgonia.
Ostatnio byliśmy świadkami protestu przedsiębiorców i władz Dzierzgonia, którzy na drodze 515, w miejscowości Ankamaty spotkali się, by zaprotestować przeciwko katastrofalnemu stanowi tej drogi oraz braku reakcji ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Jednocześnie w tej sprawie w Urzędzie marszałkowskim interweniowali obecni radni sejmiku – Józef Sarnowski, Piotr Widz i radny powiatu sztumskiego Leszek Sarnowski.
- „Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Dzierzgoń, mówi Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgonia, Urząd Marszałkowski jeszcze w maju tego roku ma wykonać podbudowę najbardziej zniszczonego odcinka drogi 515 na odcinku 3 km. 

Data dodania: 04-04-2017
Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności

W dniach od 3 kwietnia do 31 maja 2017 roku na terenie całej Polski przeprowadzone zostanie Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). W związku z jego realizacją pracownicy urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą wylosowane gospodarstwa domowe, w celu przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich.
Jeśli to Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane, otrzymają Państwo list zapowiedni z Głównego Urzędu Statystycznego, będący zaproszeniem do udziału w badaniu.
Bardzo prosimy o przychylność wobec ankietera i życzliwą współpracę.
więcej na stronie: 
http://stat.gov.pl/aktualnosci/europejskie-badanie-warunkow-zycia-ludnosci-2017,138,1.html

Data dodania: 04-04-2017
Podziękowania

Data dodania: 03-04-2017
Żywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuje, że w okresie przedświątecznym punkt wydawania żywności otwarty będzie w dodatkowych dniach 05.04.2017 r. (środa) i 12.04.2017 r. (środa) w godzinach od 9:00 do 12:00. Osoby, które mają wyznaczony późniejszy termin odbioru żywności, mogą zgłosić się po żywność w wyżej wymienionym terminie.

Data dodania: 03-04-2017
Dzień Sołtysa

W sobotę (01.04.2017 r.) w Bągarcie odbył się międzygminny Dzień Sołtysa. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili włodarze gminy Dzierzgoń, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Mikołajki Pomorskie. Obecny na spotkaniu także był Senator Leszek Czarnobaj. Nie zabrakło znakomitego jedzenia. Grochówkę ugotował przewodniczący osiedla Jasna Pan Józef Golędzik z żoną, a sołtys Bągartu Mirosław Szmigiel wraz z radą sołecką przygotowali swojej roboty smalec, ogórki kiszone, chleby oraz pieczonego prosiaka. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

GALERIA

Data dodania: 30-03-2017
Nielegalne wysypiska śmieci

Drodzy Mieszkańcy!
Niestety, po raz kolejny na terenie Gminy Dzierzgoń zlokalizowane zostało nielegalne wysypisko odpadów komunalnych. Fakt ten jest tym bardziej zadziwiający i bulwersujący, że od lipca 2013 r. funkcjonuje realizowany przez gminy system odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. W ramach opłat, które każdy ponosi na rzecz gminy, możliwe jest oddawanie, bez limitów ilościowych, wszystkich podstawowych rodzajów odpadów komunalnych, wytwarzanych w gospodarstwie domowym (surowce wtórne, zmieszane odpady, popiół z palenisk domowych, szkło, bio odpady).
Dodatkowo (BEZPŁATNIE) cztery razy w roku organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych, czyli wszelkich niepotrzebnych i zużytych mebli, wykładzin itp. oraz dwa razy do roku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Na co dzień, można skontaktować się z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który w wyznaczonym terminie (poza zaplanowanym odbiorem) odbierze od Państwa odpady.
Ponadto elektrośmieci, takie jak suszarka czy komórka, można bezpłatnie zostawiać w sklepach ze sprzętem RTV i AGD, bez obowiązku kupna nowego. Dystrybutorzy lodówek i pralek mają też obowiązek nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu przy kupnie bądź dostawie nowego.
Na terenie Gminy realizowany jest także od kilku lat program usuwania azbestu, gdzie co roku dofinansowanie sięga nawet 85% kosztów zdjęcia, transportu i utylizacji azbestu.

Data dodania: 30-03-2017
Apel do NFZ
Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Radni podpisali poparty Przez Burmistrza Dzierzgonia apel do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zawarcia kontraktu z Gabinetem Fizjoterapeutycznym „Oliwia”.

"... Apelujemy o zawarcie kontraktu na refundację zabiegów rehabilitacyjnych z Gabinetem Fizjoterapeutycznym „Oliwia”. Jest to placówka, który jest w stanie zapewnić profesjonalną pomoc medyczną dla gminy Dzierzgoń, a także dla szerokiego grona pacjentów z sąsiednich gmin gdzie brakuje tego typu miejsc."
Data dodania: 29-03-2017
Dobre wieści w sprawie Drogi Wojewódzkiej 515

początek  <<  |1|2|[ 3 ]|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
25-05-2017
Otwarcie placu sportowo-rekreacyjnego Nestle
Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy ul. Wojska Polskiego 2 czerwca o godz. 16:00. Z okazji Dnia Dziecka czeka na Was wiele atrakcji! Zapraszamy!
czytaj więcej...
25-05-2017
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych
Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM sp.zo.o. w Dzierzgoniu informuje, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r (piątek). Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiście do 8 czerwca (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62
czytaj więcej...
25-05-2017
Wizyta członków Euroregionu Bałtyk
W minionych dniach Gmina Dzierzgoń gościła Prezydium Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk (polityków ze Szwecji, Danii, Litwy i Rosji), którzy przyjechali poznać nasz teren, a także podmioty turystyczne i rzemieślnicze należące do sieci Ukryte Skarby Powiśla.Spotkanie odbyło się w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, podczas prezentacji przedstawiliśmy historię i zabytki naszej gminy, a także największe atuty i formy spędzania czasu wolnego. Prezes RTI Leszek Sarnowski przedstawił gościom działalność RTI oraz największe osiągnięcia.Następnie członkowie Prezydium wybrali się na wizytę studyjną do Zamku w Przezmarku, Ceramiki Słowianej w Miniętach oraz Żuławskiej Kolei Ogrodowej w Żuławce Sztumskiej, aby poznać z bliska cześć podmiotów należących do sieci Ukryte Skarby Powiśla powstałej pod patronatem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
czytaj więcej...
25-05-2017
OSP Żuławka Sztumska włączono do KSRG
Podczas obchodów Dnia Strażaka w Sztumie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oficjalnie odebrano decyzję o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. OSP Żuławka Sztumska to druga jednostka z terenu naszej gminy, która należy do KSRG. Do tej pory tylko OSP Dzierzgoń działa w ramach krajowego systemu od 1995 roku. Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej powstała w 1948 roku, obecnie liczy 33 członków, w tym 8 kobiet. W maju 2016 roku jednostce został nadany sztandar. Serdecznie gratulujemy druhnom i druhom włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
czytaj więcej...
25-05-2017
Zezwolenia dla lokalnych firm transportowych
W związku z planowanym wprowadzeniem objazdu dla pojazdów pow. 3,5 tony wynikającym z konieczności prowadzenia robót wykopaliskowych na Drodze Wojewódzkiej 515 w centrum miasta informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie dla lokalnych firm transportowych o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdów do 12 ton masy całkowitej przez ulice Przemysłową, Limanowskiego oraz osiedle Jagiełły. Wnioski o wydanie takiego zezwolenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Sztumie do 30 maja. Przypomnijmy, że planowany objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony wytyczony jest przez Mikołajki Pomorskie.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1167960
webmasters: K.S. & S.R.