Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 19-07-2017
Apel do mieszkańców!

Drodzy Mieszkańcy!
Jak pewnie Państwo wiecie Gmina Dzierzgoń mimo ograniczonego budżetu, stale podejmuje działania w celu zaspokojenia rekreacyjnych potrzeb naszych mieszkańców i uatrakcyjnienia miasta. W miarę możliwości staramy się także pobudzić naszych mieszkańców, stwarzając miejsca aktywnego wypoczynku takie jak teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Wojska Polskiego, plac zabaw Nivea, czy obiekt lekkoatletyczny przy orliku. Planując takie przedsięwzięcie, należy zabezpieczyć odpowiednie środki, nie tylko na „budowę”, ale również na bieżące utrzymanie, zachowanie właściwego stanu technicznego czy konserwację. Niestety czasem środki, za które mogłyby powstać dodatkowe urządzenia, place zabaw czy miejsca rekreacyjne muszą zostać przekazane na inne cele... Tak jak w tym przypadku - na usunięcie skutków wandalizmu. ToiToi nad jeziorem Kuksy został podpalony i nie nadaje się do dalszej eksploatacji.
Apelujemy o powstrzymanie się od wybryków chuligańskich, które narażają naszą gminę na straty, a także w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do nieszczęścia. Prosimy także wszystkich świadków takich zachowań o kontakt z Policją, Strażą Miejską lub Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu.
Nie bójmy się reagować!
Każde działanie wandali pociąga za sobą skutki finansowe dla gminy, za które oczywiście płacimy My— mieszkańcy!

Data dodania: 18-07-2017
Smaki Dziejów

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza na realizację zadania pn. "Smaki Dziejów".

W ramach projektu Dzisiaj 18 lipca (wtorek) o godzinie 18:00 odbędą się Warsztaty Ze Wzorem Powiślańskim, poprowadzone przez panią Katarzynę Magierowską.

Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury. (parter)

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

WARSZTATY SĄ SKIEROWANE DLA DZIECI , MŁODZIEŻY, SENIORÓW ORAZ DLA OSÓB DOROSŁYCH :)

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego - Kultura Dostępna 2017.

Data dodania: 18-07-2017
Spotkanie z POMERANIA INVALL SP. Z O.O.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy POMERANIA INVALL SP. Z O.O. która zamierza wybudować farmy wiatrowe w naszej gminie. Spotkanie miało charakter czysto techniczny, wyznaczono także kierunki dalszej współpracy między podmiotami. Dzięki firmie POMERANIA INVALL SP. Z O.O. możliwe było powstanie placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego, za co Burmistrz Dzierzgonia wręczyła uroczyste podziękowania.

Data dodania: 18-07-2017
Charytatywny GOLF

Sobotę spędziliśmy na polu golfowym w Pasłęku. Tak jak rok temu, pomagaliśmy podczas charytatywnego turnieju golfa. W tym roku pieniądze zbierane były na leczenie Lenki i Agatki. Wakacyjny Wolontariat zawsze chętnie pomaga, tym bardziej, że firma Kram opiekuje się także naszymi podopiecznymi: Anastazją i Kacprem. Spotkaliśmy ich zresztą w Pasłęku podczas imprezy. Nasza ekipa: Martyna, Gabrysia i Mateusz miała za zadanie sprzedaż piłek, koszulek, czapek. Dochód w całości trafi do potrzebujących dzieci. Pomagaliśmy także w sprawach organizacyjnych. Oczywiście nie zabrakło czasu na skorzystanie z atrakcji. Graliśmy w golfa i jeździliśmy wózkiem dla zawodników. Dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, iż nasza pomoc się przydała. Lence, Agatce, Anastazji i Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Wakacyjny Wolontariat
PS - Pozdrowienia dla pani Moniki Burdyńskiej i całej ekipy obsługi turnieju.

Data dodania: 18-07-2017
AKUMULATOR SPOŁECZNY

Fundusz — wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć?
AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.
Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2017.
Projekty mogą być realizowane w okresie od 16 sierpnia do 15 grudnia 2017.

Data dodania: 14-07-2017
Reaguj! Twoje działania mogą uratować zdrowie lub życie dziecka!

Nie bójmy się reagować!
"Od 13 lipca 2017 r. zawiadomienie policji lub prokuratury o przestępstwach wobec dzieci (ciężki uszczerbek na zdrowiu, zgwałcenie, wykorzystanie seksualne bezradności, wykorzystywanie seksualne) jest obowiązkiem prawnym każdego, kto ma wiarygodną informację o ich popełnieniu, przygotowaniu lub usiłowaniu popełnienia. Zgodnie z art. 240 par. 1 kk niezłożenie zawiadomienia grozi karą pozbawienia wolności do lat 3."
Więcej informacji

Data dodania: 14-07-2017
Podpisanie umowy na remont DOK

W dniu 7 lipca nastąpiło podpisanie umowy na „Remont pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w celu polepszenia warunków do edukacji i animacji kultury” z Narodowym Centrum Kultury. Wartość całego projektu wyniesie 515.000,00 zł, w tym kwota przyznanego dofinansowania opiewa na 227.000,00 zł. W ramach inwestycji przewidziano między innymi wymianę instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, wymianę oświetlenia, remont wnętrz, wymianę podłóg i posadzek. Z tych środków ma też zostać zakupione wyposażenie do pracowni tematycznych. Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe.

Data dodania: 14-07-2017
Smaki Dziejów

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza na „Smaki Dziejów”.

W poniedziałek o 17:00 zapraszamy na wykład „Mniejszości narodowe zamieszkujące teren miasta i gminy Dzierzgoń”, który poprowadzi pani Maria Budzińska. Wykład odbędzie się przed siedzibą DOK.

We wtorek o godzinie 18:00 zapraszamy na warsztaty ze Wzorem Powiślańskim, które poprowadzi pani Katarzyna Magierowska. Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej DOK – parter.

Udział w wykładzie i warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału również osoby dorosłe.

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzież, seniorów oraz osób dorosłych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura Dostępna 2017.

Data dodania: 14-07-2017
Najpiękniejszy Ogródek i Ukwiecony Balkon

12 lipca odbyła się już II edycja ekologicznego konkursu na "Najpiękniejszy ogródek i ukwiecony balkon w Gminie Dzierzgoń". Wszystkie zgłoszone do konkursu ogrody zachwycały różnorodnością roślin, pomysłowością właściciela, a także pokazywały ogrom pracy, którą należy włożyć, aby nasze otoczenie było piękne i estetyczne. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Dożynek Gminnych. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i już zachęcamy do kolejnej edycji w przyszłym roku 

Data dodania: 13-07-2017
Przetarg ustny na auta gminne

OGŁOSZENIE
Burmistrza Dzierzgonia ogłasza przetarg ustny (licytację) na sprzedaż pojazdów stanowiących mienie ruchome Gminy Dzierzgoń.
Termin przetargu - 19 lipca 2017 r. odpowiednio:
- pojazd marki Chevrolet — o godz. 10.00
- pojazd marki Peugeot — o godz. 10.30
- pojazd marki Jelcz — ogodz. 11.00

Uwaga! Przed wzięciem udziału w przetargu należy wpłacić wadium!

Informacja na BIP

Data dodania: 10-07-2017
KONKURS- ASYSTENT RODZINY

DYREKTOR
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERZGONIU
OGŁASZA NABÓR KANDYDATA NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Oferta nr 1/2017

ASYSTENT RODZINY

I. Wymagania niezbędne:


1. Wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna,
2. wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szkoleń...

Data dodania: 05-07-2017
XI Dzierzgońskie Spotkanie z Old Jazzem

Już Dziś zapraszamy Państwa na XI Spotkanie z OLD JAZZEM 
Dzierzgoński Ośrodek Kultury, godz. 19:00!

Data dodania: 06-07-2017
Okresowa ocena jakości wody nad j. Kuksy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku stwieradza, że woda w Jeziorze Kuksy jest przydtna do kapieli.

Data dodania: 04-07-2017
Uwaga Kierowcy!

Dziś rozpoczęły się prace na drugim odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 515 (Poliksy - Ankamaty) w związku z czym mogą Państwo spodziewać się utrudnień na drodze.

Przypominamy także o ciągle trwających pracach na odcinku Nowiec - Ankamaty.
W tych miejscach ruch odbywa się wahadłowo.

Data dodania: 04-07-2017
Prace wykopaliskowe na DW 515

Przedstawiamy Państwu kolejne zdjęcia z postępów prac archeologicznych. Aktualnie odkrywane jest nowe miejsce w obrębie stanowiska.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Data dodania: 30-06-2017
Afrykański pomór świń

„Powiatowy Lekarz Weterynarii w Malborku w związku z aktualną sytuacją epizodyczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ASF), związaną z pojawieniem się nowych ognisk tej choroby u świń oraz przypadków u dzików, prosi o współpracę ze względu na zwiększony ruch turystyczny (w tym międzynarodowy), oraz trwający okres wzmożonych prac sezonowych. 
W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii zwraca się z prośbą o podjęcie następujących działań: 
- zaopatrzenie wszystkich przydrożnych parkingów, stacji benzynowych, miejsc obsługi podróżnych oraz wszelkich pozostałych miejsc postojowych w pojemniki/kontenery przeznaczone na odpady żywnościowe, oraz regularne ich opróżnianie, 
- zamieszczenie we wskazanych miejscach materiałów informacyjnych o roli żywności w rozprzestrzenianiu się ASF”.

Data dodania: 30-06-2017
Rusza Remont DW 515
Informujemy, że firma SKANSKA S.A. od dziś (30.06.2017 r.) planuje rozpocząć roboty budowlane na Drodze Wojewódzkiej 515 (Litewki - Ankamaty - Poliksy) wg zadania pn. „Remont DW 515 na odcinku od 20+900 do 23+900 w podziale na części: Część II - Obejmująca remont DW 515 o długości 1,2 km w km 20+900-22+100 (Etap II)”. Miejmy nadzieje, że prace będą przebiegać bez przeszkód i już niebawem będziemy mogli cieszyć się nową nawierzchnią drogi!

Prosimy także zwrócić uwagę na nową organizację ruchu na ww. odcinku.
Data dodania: 30-06-2017
Jabłka

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuje o kolejnym transporcie jabłek z Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku z przeznaczeniem dla mieszkańców Miasta i Gminy Dzierzgoń. Wydawanie dostarczonych jabłek odbędzie się dziś (PIĄTEK 30.06) do godz. 14:00, oraz w PONIEDZIAŁEK (03.07) w godzinach od 9:00 – 12:00 w magazynie przy ul. Zawadzkiego 78.

Data dodania: 22-06-2017
Powitanie Lata 2017

Piknik Charytatywny! Podaj Łapę na Powitanie Lata! 
1 lipca od godz. 14:00 w Dzierzgoniu. 
Zapraszamy!

Data dodania: 28-06-2017
Harmonogram wywozu odpadów

Przedstawiamy Państwu harmonogram wywozu odpadów z terenu Miasta i Gminy Dzierzgoń od 01 lipca do końca roku.

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW


początek  <<  |1|2|[ 3 ]|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|48|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2505482
webmasters: K.S. & S.R.