Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 17-05-2017
Rajd Rowerowy Przez Kwitnące Mlecze i Rzepaki

Podroż zaczniemy z Dzierzgonia ( Dzierzgoński Ośrodek Kultury ), po czym będziemy poruszać się drogą asfaltową na Kuksy i Morany, zjeżdżamy na drogę z płyt, potem szutrowo-piaszczystą w kierunku Ankamat ( przez las i pola z rzepakiem) do ruin młynu w stylu holenderskim. 

 Więcej Informacji na stronie: TUTAJ

Data dodania: 11-05-2017
Obiekt Lekkoatletyczny

W związku z zapytaniami naszych mieszkańców informujemy że, zadanie inwestycyjne pn. „Budowa bieżni prostej 4-torowej, rzutni do pchnięcia kulą i skoczni do skoku w dal przy ul. Zawadzkiego w Dzierzgoniu” (wraz z wyposażeniem lekkoatletycznym, oświetleniem i monitoringiem oraz niezbędną infrastrukturą) zostało zakończone późną jesienią, w terminie 29.11.2016 r. Termin ten wynikał z narzuconych procedur i wymagań Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mimo wykonania odwodnienia liniowego obiektu (montaż rur drenarskich podłączonych do istniejącej kanalizacji deszczowej fi 200) oraz wykonanego odpływu z koła rzutni do pchnięcia kulą, panujące po zakończeniu inwestycji warunki atmosferyczne spowodowały zaleganie nadmiernych wód opadowych na części obiektu, oraz rzutni. W związku z powyższym wykonawca został zobowiązany do sprawdzenia stanu ww. elementów drenarskich oraz pilnego wyeliminowania problemu stojącej wody opadowej poprzez ułatwienie odprowadzenia jej do gruntu.

Stan obiektu jest na bieżąco monitorowany ze względu na rozpoczęty wraz z zakończeniem inwestycji 36-miesięczny okres gwarancyjny.
W terminie do 20 maja br. odbędzie się I przegląd gwarancyjny „Orlika lekkoatletycznego” i zostaną usunięte stwierdzone wszystkie ewentualne niedociągnięcia czy usterki.

Po wykonanym przeglądzie zapraszamy Państwa do korzystania z całego kompleksu Orlik.

Data dodania: 12-05-2017
XII BIEG PAPIESKI

Data dodania: 09-05-2017
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Jeżeli w twoim otoczeniu jest osoba mająca problem z alkoholem, narkotykami lub hazardem zgłoś się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu.

Adres:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dzierzgoniu
ul. Plac Wolności 1
82-440 Dzierzgoń
Tel.: 55 276 2386
Adres e-mail: gkrpa@dzierzgon.pl

PRZYJDŹ, POROZMAWIAJ, POMOŻEMY W ROZWIĄZANIU TWOJEGO PROBLEMU.
POMÓŻ SOBIE LUB INNYM!!!

Data dodania: 09-05-2017
Odnawialne Źródła Energii - wydłużenie terminu

Informujemy, że w związku z dużą liczbą wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu nr RPPM.10.03.01-IZ.00-22-001/16 dla Poddziałania 10.3.1. Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne terminy dotyczące oceny projektów oraz rozstrzygnięcia konkursu wskazane w regulaminie konkursu uległy wydłużeniu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w IV kwartale 2017 roku.

Data dodania: 08-05-2017
ZATRZYMAJ PRZEMOC!

Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w rodzinie zgłoś się do 
ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Siedziba Zespołu Interdyscyplinarnego - 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu; ul. Plac Wolności 1, tel. 55 276 23 86
http://mopsdzierzgon.naszops.pl/zespol-interdyscyplinarny-p…

Data dodania: 08-05-2017
Dzień Matki

Data dodania: 05-05-2017
Obchody święta Konstytucji 3 maja

Obchody święta Konstytucji 3 maja w Dzierzgoniu rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele parafialnym. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe i mieszańcy udali się pod Pomnik Pamięci Narodowej, aby uhonorować ten dzień i złożyć kwiaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy uczestniczyli wspólnie z nami w obchodach tak ważnego dla naszej społeczności święta.

Data dodania: 04-05-2017
Klubu Senior +

W dn. 28 kwietnia Gmina Dzierzgoń otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł na utworzenie i wyposażenie Klubu Senior +. Gmina Dzierzgoń planuje zaadoptować część pomieszczeń budynku poklasztornego będącego siedzibą Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w Dzierzgoniu i utworzyć Klub Seniora+. Remont i wyposażenie pomieszczeń planuje się w 2017r. Dzierzgońscy seniorzy od stycznia 2018r. będą mogli się systematycznie i stale spotykać w nowo otwartym klubie Seniora.
Gminę Dzierzgoń zamieszkuje ok. 20 % mieszkańców w wieku 60+. Są to osoby nie pracujące zawodowo, lecz chętne do atrakcyjnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Stąd też utworzenie Klubu Seniora + w pełni wpisuje się w potrzeby mieszkańców.

Data dodania: 04-05-2017
Gmina Dzierzgoń segreguje odpady w wybudowanym PSZOK w Miniętach!

W dniu 27 kwietnia Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania projekt Gminy Dzierzgoń dot. budowy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Miniętach (PSZOK). Wartość całego projektu ok. 934 tys. zł, kwota przyznanego dofinansowania to ok. 659 tys. zł. Realizacja projektu planowana jest do końca 2017r. Wybudowany PSZOK będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddać odpady takie jak sprzęt elektryczny i elektroniczny, farby, oleje, świetlówki, baterie, szkło, papier, tworzywa sztuczne, odpady wielogabarytowe, itp.
Projekt ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami oraz zwiększenie efektywności zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie. Stworzenie tego punktu przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami otaczającego nas środowiska.

Data dodania: 04-05-2017
Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka składamy najszczersze podziękowania za służbę, poświęcenie i ofiarność. W tym dniu dziękujemy szczególnie druhom ochotnikom działającym na terenie Gminy Dzierzgoń za lata bezinteresownej i niezmiernie potrzebnej służby. Doceniamy Waszą szlachetną postawę i pracę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego, przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Życzymy wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym oraz satysfakcji z pełnionej roli społecznej.


Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Data dodania: 24-04-2017
MAJÓWKA 2017

Otwarcie placu rekreacyjno-sportowego

29 kwietnia, start: godz. 14:00

ul. Wojska Polskiego

Majówka na Wzgórzu Zamkowym

02 maja, start: godz. 16:00

Święto Konstytucji 3 Maja

11:30 - Uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym

12:30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej

Data dodania: 29-04-2017
Uwaga mieszkańcy!

Niestety że względu na pogodę dzisiejsze otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego zostało przeniesione na inny termin. Taka decyzja została podjęta ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy na kolejne dni majówki w Dzierzgoniu!

Data dodania: 28-04-2017
Akcja posesja

Drodzy Mieszkańcy!
W związku z licznymi zgłoszeniami od Policji, Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego dotyczącymi złego lub braku oznakowania nieruchomości numerem porządkowym, Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawia akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmie działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.
Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń.
Za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.

Data dodania: 28-04-2017
Grafik funkcjonowania ZGKIM i RPWiK

Przedstawiamy grafik funkcjonowania RPWiK i ZGKiM podczas majówki.

Data dodania: 28-04-2017
Podziękowania MOPS

Dyrektor Miejskiego Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu wraz z pracownikami składają serdeczne podziękowania uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II – członkom Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy oraz ich opiekunowi Panu Dariuszowi Browarczykowi za przeprowadzenie w dniu 01.04.2017 r. po raz 24 Świątecznej Zbiórce Żywności „Wielkanocny Dar Serca”. Dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy, a także dzięki ofiarności mieszkańców zebrano ok. 200 kg artykułów spożywczych, które zostały przekazane osobom potrzebującym. Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do kierownictwa i personelu sklepów: „Lewiatan” i „Dino”. Serdeczne podziękowania kierujemy do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyli się do naszej akcji.

 

Data dodania: 26-04-2017
Nieczynny plac zabaw

Informujemy, że ze względu na zły stan techniczny urządzeń na placu zabaw na ulicy Zawadzkiego Gmina Dzierzgoń podjęła decyzję o jego likwidacji. Urządzenia nie nadawały się do dalszego użytkowania przez dzieci. To trudna decyzja, lecz działania takie były konieczne, aby nikomu niestała się krzywda. Gmina planuje ponowne zagospodarowaniem tego terenu pod miejsce rekreacyjne. 
Tym samym zapraszamy Państwa do korzystania z Placu zabaw NIVEA na pl. Kościuszki oraz na otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego, które odbędzie się w sobotę (29.04) o godz. 14:00.

Data dodania: 20-04-2017
Termin składania wniosków o przyznanie płatności na 2017 rok !!!

Agencja Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie platności na rok 2017 z wymaganymi załącznikami, można skladać w terminie od dnia 15 marca 2017 r. do dnia 15 maja 2017 r. Wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 9 czerwca 2017 r., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od dnia 16 maja 2017 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.

Jednocześnie ARiMR informuje, iż nie jest planowane wydłużenie terminu na składanie wniosków o przyznanie płatności w 2017 roku.

Zmiany do wniosku o przyznanie płatności można składać do dnia 31 maja 2017 r. Złożenie zmiany do wniosku w tym terminie nie skutkuje zmniejszeniem należnych płatności do powierzchni, której dotyczą składane zmiany. Uzupełnienie braków we wniosku od dnia 1 czerwca do dnia 9 czerwca 2017 r. skutkuje zmniejszeniem płatności w zakresie, którego dotyczą skałdane uzupełnienia.

Zmiany do wniosku oraz uzupełnienie braków, w tym złożenie załączników oraz wypełnionych materiałów graficznych, składa się na formularzu wniosku z zaznaczonym celem złożenia "Zmiana do wniosku".

Wnioski o przyznanie płatności złożone do ARiMR po 9 czerwca nie będą rozpatrzone.

 

Godziny otwarcia Biura Powiatowego w Sztumie:

24.04 - 28.04.2017 r. - 7:30 - 18:00

02.05 - 15.05.2017 r. - 6:00 - 20:00

Data dodania: 14-04-2017
Wesołych Świąt

Data dodania: 14-04-2017
Dyżury

Przedstawiamy Państwu dyżury funkcjonowania RPWiK i ZGKiM podczas świąt.


początek  <<  |1|[ 2 ]|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
25-05-2017
Otwarcie placu sportowo-rekreacyjnego Nestle
Serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie kompleksu rekreacyjno - sportowego przy ul. Wojska Polskiego 2 czerwca o godz. 16:00. Z okazji Dnia Dziecka czeka na Was wiele atrakcji! Zapraszamy!
czytaj więcej...
25-05-2017
Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych
Urząd Miejski w Dzierzgoniu oraz ZGKiM sp.zo.o. w Dzierzgoniu informuje, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego z nieruchomości zamieszkałych odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r (piątek). Prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub osobiście do 8 czerwca (czwartek) w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, ul. Plac Wolności 1, 82-440 Dzierzgoń: tel. 55 276 25 01 lub do ZGKiM sp. z o.o. w Dzierzgoniu, ul. Słowackiego 30, 82-440 Dzierzgoń, tel. 55 276 25 62
czytaj więcej...
25-05-2017
Wizyta członków Euroregionu Bałtyk
W minionych dniach Gmina Dzierzgoń gościła Prezydium Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk (polityków ze Szwecji, Danii, Litwy i Rosji), którzy przyjechali poznać nasz teren, a także podmioty turystyczne i rzemieślnicze należące do sieci Ukryte Skarby Powiśla.Spotkanie odbyło się w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, podczas prezentacji przedstawiliśmy historię i zabytki naszej gminy, a także największe atuty i formy spędzania czasu wolnego. Prezes RTI Leszek Sarnowski przedstawił gościom działalność RTI oraz największe osiągnięcia.Następnie członkowie Prezydium wybrali się na wizytę studyjną do Zamku w Przezmarku, Ceramiki Słowianej w Miniętach oraz Żuławskiej Kolei Ogrodowej w Żuławce Sztumskiej, aby poznać z bliska cześć podmiotów należących do sieci Ukryte Skarby Powiśla powstałej pod patronatem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.
czytaj więcej...
25-05-2017
OSP Żuławka Sztumska włączono do KSRG
Podczas obchodów Dnia Strażaka w Sztumie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego oficjalnie odebrano decyzję o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. OSP Żuławka Sztumska to druga jednostka z terenu naszej gminy, która należy do KSRG. Do tej pory tylko OSP Dzierzgoń działa w ramach krajowego systemu od 1995 roku. Ochotnicza Straż Pożarna w Żuławce Sztumskiej powstała w 1948 roku, obecnie liczy 33 członków, w tym 8 kobiet. W maju 2016 roku jednostce został nadany sztandar. Serdecznie gratulujemy druhnom i druhom włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
czytaj więcej...
25-05-2017
Zezwolenia dla lokalnych firm transportowych
W związku z planowanym wprowadzeniem objazdu dla pojazdów pow. 3,5 tony wynikającym z konieczności prowadzenia robót wykopaliskowych na Drodze Wojewódzkiej 515 w centrum miasta informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie dla lokalnych firm transportowych o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdów do 12 ton masy całkowitej przez ulice Przemysłową, Limanowskiego oraz osiedle Jagiełły. Wnioski o wydanie takiego zezwolenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu lub bezpośrednio w Starostwie Powiatowym w Sztumie do 30 maja. Przypomnijmy, że planowany objazd dla pojazdów pow. 3,5 tony wytyczony jest przez Mikołajki Pomorskie.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1167958
webmasters: K.S. & S.R.