Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 18-08-2017
Prośba o wsparcie!

Gmina Sulęczyno zwraca się do Państwa – Ludzi dobrej woli oraz instytucji z ogromną prośbą o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła naszą Gminę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.
Wpłaty można przekazywać na wyodrębnione konto bankowe nr: 26 8324 0001 0041 1981 2000 0280 z dopiskiem „Pomoc po nawałnicy”
Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

Bernard Grucza
Wójt Gminy Sulęczyno

Data dodania: 18-08-2017
Prognoza zagrożeń pogodowych na weekend

Przedstawiamy Państwu mapę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Jak podaje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej najbliższy weekend zapowiada się dość spokojnie. Tylko z piątku na sobotę istnieje możliwość wystąpienia burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h, lokalnie także grad. Tu ustanowiono pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia. Prosimy o bieżące monitorowanie map pogodowych.

http://pogodynka.pl/przewidywanie

Data dodania: 18-08-2017
Jak się chronić podczas BURZY?

Data dodania: 17-08-2017
Smaki Dziejów

Już jutro zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu „Smaki dziejów”. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 w sali widowiskowej DOK. Wspólnie ugotujemy dwie potrawy narodowe pochodzące z kuchni Polskiej oraz Ukraińskiej. Smacznie zapraszamy :)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego — Kultura Dostępna 2017.

Data dodania: 17-08-2017
Opóźnienia w odbiorze odpadów

Drodzy Mieszkańcy.
W imieniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informujemy Państwa, że w związku z awarią samochodu śmieciarki, termin odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Dzierzgoń może ulec wydłużeniu.
ZGKiM poczynił już kroki, aby ta sytuacja była jak najmniej dla Państwa uciążliwa.

W razie pytań prosimy o kontakt tel. 55 276 25 62

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Data dodania: 17-08-2017
Spotkanie rodziców uczniów klas I - SP Dzierzgoń

Zaproszenie!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu zaprasza na spotkanie rodziców uczniów klas I, które odbędzie się w czwartek 17.08. o godz. 17:30 w świetlicy szkolnej przy ul. Krzywej.

Data dodania: 16-08-2017
I stopień zagrożenia pogodowego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm (lokalnie do 40 mm) oraz porywami wiatru do 70 km/h, przewiduje się także lokalnie opady gradu.
Prawdopodobieństwo: 80% (Burze z gradem).

Jest to pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia pogodowego, jednak prosimy o bieżące monitorowanie sytuacji na mapach pogodowych, aby uniknąć ewentualnych strat materialnych.

Data dodania: 16-08-2017
Drodzy mieszkańcy POMAGAMY!

"Drodzy mieszkańcy miasta Dzierzgoń i okolic!

Apeluję o pomoc w zbiórce na rzecz poszkodowanych rejonów Borów Tucholskich i Kaszub po piątkowej nawałnicy. Wiele okolicznych miejscowości wciąż odcięta jest od świata, pozbawiona prądu i wody.

Rzeczy najbardziej potrzebne to:
Kołdry, śpiwory, koce, ręczniki, baterie, latarki, łopaty, miotły, grabie, folie malarskie i spożywcze, benzyna 95, smary do pił, plandeki (nawet dziurawe), rękawice, worki na śmieci, naczynia jednorazowe, świece, ręczniki papierowe, papier toaletowy, woda, napoje w małych butelkach, żywność długoterminowa, jeżeli ktoś posiada agregat bądź przyczepę kempingową (na jakiś czas).

Zbiórkę organizuję w Dzierzgoniu ul. Odrodzenia 4, I piętro w godz. 9-16 do 18.08.2017
Po godzinie 16 proszę się kontaktować na numer 505 593 048

Nie bądźmy obojętni i okażmy solidarność z poszkodowanymi!"

Barbara Stańko-Jurczyńska

Data dodania: 14-08-2017
Festiwal Smaków - Zjazd Food Trucków

W niedzielę 13 sierpnia na skwer przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury wjechały pojazdy wypełnione pysznym jedzeniem. Niemal przez cały dzień można było skosztować smakołyków z całego świata: zrollowane lody tajskie, kubańskie sandwiches, wołowa kofta oraz tortilla to tylko wybrane pozycje z bogatego menu restauracji na kółkach. Oprócz pysznego jedzenia przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych: trening na trampolinach z Rusz się z Beti, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, plecione warkoczyki, gigantyczne bańki mydlane, miejsce do malowania farbami, wata cukrowa oraz popcorn. Kurz po imprezie opadł, ale emocje nadal w nas. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Dziękujemy za tak liczne przybycie Wam mieszkańcy i goście Dzierzgonia! Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie odbywać się co roku. Macie ochotę?

Więcej zdjęć

DOK

Data dodania: 14-08-2017
Festiwal Czterech Kultur

Zapraszamy Państwa na Festiwal Czterech Kultur!
Już 19 sierpnia (sobota) od godz. 17:00 przed Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury :D

Data dodania: 11-08-2017
Ocena jakości wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku stwierdza, że woda w Jeziorze Kuksy jest przydatna do kąpieli.

Data dodania: 10-08-2017
Remont dachu Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury II

Gmina Dzierzgoń jest w trakcie realizacji projektu pn. "Dzierzgoń, budynek byłego klasztoru ojców reformatorów — obecna siedziba Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury i Parafii Grekokatolickiej (XVIII w.): remont dachu nad siedzibą DOK — etap II" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 70.000,00 zł. Jest to już drugie dofinansowanie przekazane na dach DOK przez MKiDN. W ubiegłym roku dzięki tym środkom udało się wyremontować wewnętrzną połać dachu. 
Celem zadania jest zachowanie trwałości dziedzictwa kulturowego — XVIII w. budynku poklasztornego będącego siedzibą Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury oraz Parafii Grekokatolickiej p.w. Zesłania Ducha Świętego będącego uzupełnieniem wcześniejszych prac remontowych wewnętrznych połaci dachu nad siedzibą DOK (remont dachu — etap I) oraz wcześniejszych prac Parafii (w ramach których część dachu została przez Parafię wyremontowana), dzięki czemu zostanie zachowany i utrwalony cenny, zabytkowy charakter budynku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data dodania: 09-08-2017
Smaki Dziejów

Już jutro zapraszamy na kolejną odsłonę działań w ramach projektu „Smaki Dziejów”.
O godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie „Ukraina dziś” w sali widowiskowej DOK. Udamy się na zwiedzanie Cerkwi Św. Ducha, a następnie na warsztaty z haftem ukraińskim.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
DOK

Data dodania: 09-08-2017
Co jedli Słowianie?

Zapraszamy na warsztaty kulinarne oraz wykład pn. "Co jedli Słowianie", które odbędą się w już dziś (w środę) o godzinie 11:00 w sali widowiskowej DOK.
Wstęp bezpłatny.
Warsztaty oraz wykład są zorganizowane w ramach projektu "Smaki Dziejów" w programie Kultura Dostępna 2017 - dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
DOK

Data dodania: 08-08-2017
Nieprzyjemny zapach w mieście

W związku z zapytaniami naszych mieszkańców odnoście wyczuwalnych odorów panujących w mieście, informujemy, że zaistniała sytuacja spowodowana jest nawożeniem nawozami naturalnymi okolicznych pól. Sytuacja ta jest przejściowa i w pełni normalna o tej porze roku.

Data dodania: 08-08-2017
Stypendia szkolne

Uprzejmie informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na nowy rok szkolny 2017/2018 dostępne będą w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu od dnia 16 sierpnia br. Jednocześnie przypominamy, że termin składania wniosków upływa 15 września br.

Data dodania: 02-08-2017
Nocna nawałnica

Dzisiejszej nocy nad naszą gminą przeszła nawałnica, która spowodowała szereg zniszczeń i utrudnień w ruchu na naszych dogach. Najbardziej ucierpiała rodzina z Jasnej gdzie burza zerwała nowy dach. Skutkom kataklizmu w pierwszej kolejności dzisiejszej nocy stawili czoła nasi Strażacy z gminnych OSP za co Składam Im serdeczne podziękowania. Poszkodowanej rodzinie zapewniam pomoc materialną i finansową. Swoją pomoc zadeklarował również przewodniczący Rady Miejskiej p. Zbigniew Przybysz.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Data dodania: 31-07-2017
ZAPROSZENIE

Z OKAZJI 73. ROCZNICY WYBUCHU

POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW NA ZŁOŻENIE KWIATÓW

POD POMNIKIEM PRZED URZĘDEM MIEJSKIM

dn. 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00

 

Burmistrz Dzierzgonia

Elżbieta Domańska

Data dodania: 28-07-2017
Szanowni Mieszkańcy!

Po raz kolejny przedstawiamy Państwu informację na temat zakończonych już prac archeologicznych oraz obecnych prac remontowych na drodze wojewódzkiej 515 w centrum Dzierzgonia.
W związku z powyższymi działaniami został wprowadzony objazd drogą powiatową przez ulice: Przemysłową, Limanowskiego i os. Władysława Jagiełły. Wymieniona trasa objazdu dotyczy tylko pojazdów do 3,5 t, co wymusza na lokalnym ruchu korzystanie z objazdu przez Mikołajki Pomorskie.
Pojazdy powyżej 3,5 t mogą skorzystać z przejazdu przez miasto tylko w przypadku posiadania zezwolenia Starosty Sztumskiego. Niestety pomimo wcześniejszych uzgodnień Starosta Sztumski wycofał się z obietnicy dopuszczenia do ruchu przez miasto pojazdów firm lokalnych do 12 t i wydał takie zezwolenie tylko dla firmy BIEDRONKA.
Gmina Dzierzgoń wielokrotnie interweniowała w powyższej sprawie u Starosty, zwracając się z prośbą o wydawanie, przynajmniej w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jednorazowych zezwoleń dla naszych mieszkańców i przedsiębiorców. NIESTETY BEZ POZYTYWNEGO ODZEWU!
Ostatnie pismo w tej sprawie z dnia 3 lipca 2017 r. Starosta pozostawił bez odpowiedzi.

Data dodania: 24-07-2017
ŻYCZEIA Z OKAZJI ŚWĘTA POLICJI 2017

W imieniu samorządu Miasta i Gminy Dzierzgoń z okazji ŚWĘTA POLICJI 2017
Składam Policjantom oraz wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Sztumie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby.
Pragnę podziękować za wysiłek i trud działań podejmowanych w Waszej codziennej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku w Powiecie Sztumskim i gminie Dzierzgoń. To Wy zawsze jesteście do dyspozycji innych, zawsze pierwsi tam, gdzie trzeba nieść pomoc.
Życzę samych sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu. Niech ta odpowiedzialna służba będzie dla Was źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska


początek  |[ 1 ]|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
18-08-2017
Prośba o wsparcie!
Gmina Sulęczyno zwraca się do Państwa – Ludzi dobrej woli oraz instytucji z ogromną prośbą o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła naszą Gminę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.Wpłaty można przekazywać na wyodrębnione konto bankowe nr: 26 8324 0001 0041 1981 2000 0280 z dopiskiem „Pomoc po nawałnicy”Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Bernard GruczaWójt Gminy Sulęczyno
czytaj więcej...
18-08-2017
Prognoza zagrożeń pogodowych na weekend
Przedstawiamy Państwu mapę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Jak podaje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej najbliższy weekend zapowiada się dość spokojnie. Tylko z piątku na sobotę istnieje możliwość wystąpienia burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h, lokalnie także grad. Tu ustanowiono pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia. Prosimy o bieżące monitorowanie map pogodowych. http://pogodynka.pl/przewidywanie
czytaj więcej...
18-08-2017
Jak się chronić podczas BURZY?
17-08-2017
Smaki Dziejów
Już jutro zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu „Smaki dziejów”. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 w sali widowiskowej DOK. Wspólnie ugotujemy dwie potrawy narodowe pochodzące z kuchni Polskiej oraz Ukraińskiej. Smacznie zapraszamy :)Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego — Kultura Dostępna 2017.
czytaj więcej...
17-08-2017
Opóźnienia w odbiorze odpadów
Drodzy Mieszkańcy.W imieniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informujemy Państwa, że w związku z awarią samochodu śmieciarki, termin odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Dzierzgoń może ulec wydłużeniu.ZGKiM poczynił już kroki, aby ta sytuacja była jak najmniej dla Państwa uciążliwa.W razie pytań prosimy o kontakt tel. 55 276 25 62Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1236125
webmasters: K.S. & S.R.