12-01-2015
Po raz 17. w Dzierzgoniu grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ta największa w Polsce akcja charytatywna odbywała się w tym roku pod hasłem :

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów

Dzierzgoński sztab obsługiwało 65 wolontariuszy, którzy poświęcając swój czas i energię, pomagali w organizacji imprezy, budowali wspaniałą atmosferę i co najważniejsze zbierali datki na WOŚP.

W czasie finału Wielkiej Orkiestry, który odbywał się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych pracowali animatorzy czasu wolnego, pod kierunkiem Marka Kurkiewicza, klasy wojskowe zespołu szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu urządziły wspaniały pokaz musztry. Teatr 3.5 wystąpił tym razem nietypowo, bo muzycznie, grając koncert na przedmiotach codziennego użytku i wciągając w ten sposób do zabawy najmłodszych. Grupy Marcina Felczaka dały niesamowicie energiczny pokaz tańca nowoczesnego. Wystąpił również sam prowadzący z żywiołowym programem tanecznym.

W czasie, kiedy odbywały się występy, piętro niżej można było skosztować pyszności przygotowanych w kawiarence Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, które uzbierały 1073,68 zł.

Wieczorem nastąpiła część koncertowa finału.

Na scenie z zaskakująco mocnym brzmieniem wystąpił zespół Paraller Universe, zaraz po nim pokazała co potrafi formacja Freedom, a na koniec wystąpił DJ UHO. W tym roku, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, nie mogło odbyć się światełko do nieba.

A teraz wyniki!

Dzięki sponsorom takim jak: WiR-Komp, Masarnictwo SINKO, Ośrodek Jeziorna Osada doszło do osobnego losowania loterii fantowej. Dziękujemy!

- W naszej loterii wzięło udział ponad 500 osób, co daje kwotę ok. 2500zł.

W tym roku udało się nam zebrać łącznie 17120,76 zł!!!! To jest rekord dzierzgońskiego sztabu WOŚP.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Sponsorom za wsparcie finału.

W szczególności firmom:

DAM ROB ZALEWO

BANK SPÓŁDZIELCZY W DZIERZGONIU

REJONOWE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W DZIERZGONIU

USŁUGI TRANSPORTOWE „DARIA” KRZYSZTOF CZAŁPIŃSKI

PHU PAK-PAL

JAR-BUD

KAMI

 

Wielkie podziękowania należą się również darczyńcom, którzy ufundowali granty na loterię fantową i przedmioty na orkiestrową aukcję.

 

Pragniemy przypomnieć, że w przeddzień finału organizowaliśmy happening promujący finał, połączony z akcją „Oddaj krew! Uratuj życie!”, w ramach której, punkt krwiodawstwa pozyskał od mieszkańców ponad 10 litrów krwi, którą oddało 23 osoby.

 

DZIĘKUJEMY!!!