17-09-2014
Jubileusz Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A.

Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. obchodziło jubileusz 20-lecia swojego istnienia. W 1994 roku, była to nowatorska instytucja, jedna z pierwszych w kraju, która pomagała rodzącemu się rynkowi prywatnych przedsiębiorstw.

Na swoje 20-lecie RTI samo zrobiło sobie prezent. Był nim nowo otwarty Inkubator Przedsiębiorczości.

- Możemy być dumni, że w Dzierzgoniu jest taka instytucja, jak Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. – mówi burmistrz Dzierzgonia, Kazimierz Szewczun. – To marka, która jest rozpoznawalna w całej Polsce.

W urodzinowej gali uczestniczyło wielu gości, m.in. : Leszek Sarnowski radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, Mariola Misztak-Kowalska, dyrektor Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z Warszawy, Dariusz Wieloch z Banku Gospodarstwa Krajowego, Katarzyna Matuszak, dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza SA w Gdańsku czy Piotr Wołkowiński, ekonomista społeczny. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością włodarze gmin powiatu sztumskiego, starostowie powiatów sztumskiego i malborskiego, a przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy korzystali z usług RTI S.A.

Oficjalnego otwarcia Inkubatora Przedsiębiorczości dokonał radny wojewódzki Leszek Sarnowski wspólnie z prezesem zarządu RTI, Jolantą Szewczun.

Jak na urodziny przystało, był też tort i koncert zespołu jazzowego.