23-11-2016
Zadania Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu

Drodzy Mieszkańcy.
Przygotowujemy dla Państwa nowy cykl materiałów edukacyjnych o pracy i poszczególnych zadaniach referatów Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Na dziś przygotowaliśmy dla Państwa jedno ze stanowisk Biura Ochrony Środowiska.
Najbardziej interesującą kwestią obecnych działań pracowników w tym referacie jest wydawanie decyzji oraz zezwoleń na wycinkę drzew.

Jak to się dzieje?
Po otrzymaniu wniosku i sprawdzeniu go pod względem formalnym (dane osobowe, o co prosi wnioskodawca oraz data) można przystąpić do dalszych prac. Pracownik ocenia czy ma możliwość wydania takiej decyzji, a następnie wyrusza w teren w celu obejrzenia i zmierzenia drzew oraz na miejscu sporządza dokumentację (robi zdjęcia oraz wypełnia protokół). Pracownik na podstawie przepisów prawa rozstrzyga czy dane drzewo nadaje się do wycięcia, po czym sporządza wiążącą decyzję administracyjną.
Pamiętajmy, że pracownik od dnia otrzymania wniosku ma miesiąc na załatwienie sprawy.

Jeżeli chcą Państwo wyciąć drzewo, to teraz jest na to najlepszy czas. Prosimy tylko złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu i poczekać na odpowiedź Pracownika Biura Ochrony Środowiska. Ustawowo wycinać drzewa można od 16 października do 28 lutego.

Wszelkich odpowiedzi dot. ww. sprawy udzieli Państwu Pani Paulina Przybysz osobiście w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu w pokoju nr 4 lub pod nr tel. 55 276 25 01 wew. 47