Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Wiadomości
Drukuj 
Data dodania: 23-12-2014
Moje życie zmieniło się o 180 stopni

 

 

 

- Moje życie zmieniło się o 180 stopni – mówi Piotr, który jeszcze niedawno przebywał tylko w domu i nie widział przed sobą żadnych perspektyw. – Pracuję i jestem bardzo zadowolony z życia.

Piotr jest jednym z 20 uczestników projektu programu „Wykorzystaj szansę! – Aktywizacja społeczno – zawodowa osób niepełnosprawnych” realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. w Dzierzgoniu. - Nasi uczestnicy projektu mieli szansę zdobyć doświadczenie w różnych zawodach – mówi Jolanta Szewczun, prezes zarządu RTI S.A. w Dzierzgoniu. – Odbywali staże między innymi jako floryści, ogrodnicy terenów zielonych, spawacze czy animatorzy kultury. Kilku z nich tę szansę wykorzystało.

Piotr jest teraz ogrodnikiem. Wcześniej, ze względu na swój stan zdrowia przebywał głównie w domu. Uczestnictwo w projekcie pozwoliło mu nie tylko z tego domu wyjść, ale także odnaleźć na nowo sens życia. - Nie spodziewałem się, że bycie ogrodnikiem jest takie ciekawe – mówi Piotr. – Cieszę się, że pracodawca, u którego byłem na stażu zatrudnił mnie i teraz pracuję na pełen etat.

Stażyści skierowani z programu „Wykorzystaj szansę! – Aktywizacja społeczno-zawodowa osób niepełnosprawnych” pracowali między innymi w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, ale także w firmach prywatnych.

Aneta odbywała staż w sztumskiej kwiaciarni Storczyk. – Uczyłam się powoli trudnej sztuki układania kwiatów – mówi Aneta. – Nauczyłam się również, jak dbać o poszczególne rośliny. Wiele dowiedziałam się o pielęgnacji roślin. Marzena Nowak, właścicielka kwiaciarni Storczyk nie po raz pierwszy uczy stażystów trudnej sztuki florystyki. – Z Regionalnym Towarzystwem Inwestycyjnym S.A. w Dzierzgoniu współpracuję od dawna – mówi pani Marzena. – Ponad 25 osób, skierowanych przez RTI odbywało u mnie staże. W sumie przez moją kwiaciarnię przewinęło się już ponad 100 osób. Chyba dobrze ich uczę, bo niektórzy moi dawni stażyści otworzyli własne kwiaciarnie, między innymi w Sztumie, Tczewie, Malborku i Starym Polu.

Projekt zmienił również życie Adama. - Naprawdę warto było w nim uczestniczyć, bo mogłem dzięki temu zastanowić się nad sobą i nad wyborem swojej drogi zawodowej - mówi Adam. - Mogłem sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe. Miałem do wyboru kilka propozycji: animator kultury, florysta, ogrodnik terenów zielonych, spawacz. Ja wybrałem zawód spawacza i był to najlepszy wybór. Kursy, które odbyłem dzięki projektowi bardzo dobrze przygotowały mnie do pracy. Adam znalazł pracę i jest z niej zadowolony. - Pracuję w przedsiębiorstwie zajmującym się metalurgią - dodaje Adam. - Mam umowę o pracę. Pracuję na stanowisku szlifowania elementów metalowych szlifierką automatyczną, ale w firmie wykonuję też czasami pracę na innych stanowiskach w zależności od potrzeb i moich możliwości. Czasami mam do wykonania zadania spawalnicze i to właśnie dzięki projektowi mogę to robić. Lubię swoją pracę, a kurs spawacza otworzył mi drogę do zatrudnienia na tego typu stanowiskach.

Troje stażystów pracowało w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Na początku, każdy przeszedł przez wszystkie komórki w ośrodku, aby poznać specyfikę pracy animatora kultury i zobaczyć w jakim dziale czuje się najlepiej. - Nasi stażyści przede wszystkim nauczyli się, jak pracować z dziećmi i zorganizować im wolny czas – mówi dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, Wojciech Demko. – Wszyscy chętnie angażowali się w pracę naszego ośrodka. Myślę, że każdy znalazł tę dziedzinę kultury, w której czuje się najlepiej. Stażyści DOK nauczyli się również przygotowywania imprez masowych oraz zasad, jakie obowiązują w instytucjach kulturalnych.

 

Projekt „Wykorzystaj szansę! – Aktywizacja społeczno-zawodowa osób niepełnosprawnych” Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. realizowało wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin. Środki na jego realizację pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Kapitał Ludzki.

 

 

 

3529 raz(y) oglądano.
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 2427174
webmasters: K.S. & S.R.