Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Wiadomości
Drukuj 
Data dodania: 18-01-2011
PROJEKT EDUKACYJNY

(fot.D.Browarczyk)
Zebrane dary – efekt naszego
pomysłu i Państwa hojności.
Klub Młodzieżowych Wolontariuszy stara się nieść pomoc tam, gdzie tylko jest to możliwe. Tym razem zwróciliśmy naszą uwagę na świetlice wiejskie, którymi opiekuje się Dzierzgoński Ośrodek Kultury. Wiemy, że są coraz piękniejsze, a pracujące tam panie starają się, by były w nich atrakcyjne zajęcia. Problemem jest oczywiście wyposażenie wszystkich świetlic w ciekawe gry, nowe zabawki, hitowe filmy DVD. Nawet jeżeli są na to fundusze, to te przedmioty dość szybko się nudzą. Ile razy można grać w tę samą grę?
Zbliżające się ferie zimowe to bez wątpienia szczególnie gorący czas dla świetlic. Postanowiliśmy zatem pomóc we wzbogaceniu oferty dwutygodniowego wypoczynku. Pan Wojciech Demko przyjął naszą propozycję z wdzięcznością. Wiemy doskonale, że na hojności naszego lokalnego społeczeństwa nigdy się nie zawiedliśmy. I tym razem także odwołaliśmy się do dobrych serc mieszkańców Dzierzgonia, prosząc o oddanie, często w domach już niepotrzebnych, gier planszowych, puzzli, kart, itp.
Głównym naszym zadaniem było skuteczne dotarcie z informacją do wszystkich. Pojawiły się plakaty (również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego), ogłoszenia na niedzielnej Mszy Św. i artykuł w Dzienniku Bałtyckim.
Kolejnym krokiem było przygotowanie zbiórki. Podzieliliśmy miasto na rejony i wybraliśmy wolontariuszy, szczególnie tych, którzy w danych dzielnicach mieszkają. Ponieważ akcja odbywała się w przeddzień WOŚP – u, część zbierających już po południu przygotowywała salę na niedzielny finał. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie wszędzie dotrzemy. Pozostawiliśmy zatem możliwość telefonicznego kontaktu ze szkołą.
8 stycznia ruszyliśmy do boju. Bardzo szybko okazało się, iż rezultaty akcji będą imponujące, dlatego zbiórkę prowadziliśmy przez cały następny tydzień, gromadząc kolejne partie darów w DOK – u. W bezpośredniej zbiórce zaangażowanych było kilkunastu wolontariuszy, którzy pukali do dziesiątek drzwi. Zadziałał również system telefoniczny. Wiele osób zgłaszało chęć oddania gier, kart, zabawek.
W piątek, 14 stycznia 2011 r., zobaczyliśmy całkowity efekt akcji. Góra darów była rzeczywiście imponująca. Po policzeniu okazało się, że, dzięki hojności dzierzgonian zebraliśmy ponad 200 sztuk.

Zabraliśmy się za sortowanie. Oto jego wynik.
GRY - 72
PUZZLE - 92
ZABAWKI, MASKOTKI, FILMY - 46

Kolejnym etapem był przegląd zgromadzonych darów. Podklejaliśmy pudełka, uzupełnialiśmy brakujące kostki i pionki, szukaliśmy zasad gier w Internecie. Na zakończenie, wraz z p. Iwoną Grochulską, podzieliliśmy „zdobycz” dla konkretnych placówek. My zabraliśmy gry, puzzle i zabawki dla świetlicy wiejskiej w Jasnej – Zakład Rolny, bo tam zaplanowaliśmy podsumowanie projektu w formie Turnieju Gier Planszowych. DOK opuszczaliśmy bardzo, bardzo zadowoleni.
Pierwszego dnia ferii (17 stycznia) o godz. 11.00 odbył się w Jasnej ZR planowany turniej. Wystartowało 15 graczy w różnym wieku. W przypadku gier planszowych nie jest to jednak żadną przeszkodą. Było nawet przez to ciekawiej, gdy maluchy wygrywały ze starszymi od siebie. Zabawa przebiegała w przyjemnej atmosferze, również za sprawą słodkiego poczęstunku, który przygotował radny p. Krzysztof Haber.

(fot.D.Browarczyk)
Przygotowania do kolejnej rundy
gier.

By wyłonić mistrza, zastosowaliśmy system pucharowy. Zwycięzcy przechodzili do kolejnej rundy, ale przegrani nie nudzili się, gdyż mogli już grać w wykorzystane w trakcie zawodów gry. Na finał przygotowaliśmy super niespodziankę – zupełnie nową (jeszcze w folii) atrakcyjną grę „Zgadnij kto to?”. Po jej rozpakowaniu zasiedli przy niej finaliści: Marta i Wojtek. Laureatką Turnieju Gier Planszowych o Nagrodę Burmistrza Dzierzgonia została Marta Kruczkowska. Uroczyste wręczenie nagród (p. Burmistrz zadbał o to, by zadowolona była nie tylko zwyciężczyni) zakończyło naszą wizytę, ale dzieci z tej miejscowości grały nadal i będą korzystać z przywiezionych darów nie tylko do końca ferii.

KLUB MŁODZIEŻOWYCH WOLONTARIUSZY

PS – Wolontariusze KMW bardzo serdecznie dziękują mieszkańcom Dzierzgonia za hojność okazaną w naszej akcji. Bez Państwa życzliwości nasz pomysł nie zamieniłby się w tak udaną inicjatywę. WIELKIE DZIĘKI!!!

5208 raz(y) oglądano.
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1981252
webmasters: K.S. & S.R.