Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Wiadomości
Drukuj 
Data dodania: 02-04-2010
Unia wspiera 45+

Z bezpłatnych kursów językowo-zawodowych mogą skorzystać osoby, które chcą uzupełnić swoje doświadczenie o nowe umiejętności. Szkoła językowa Res Primae, przy współpracy z Gminą, rozpoczyna realizację projektu finansowanego przez Unię Europejską. Dzięki niemu, w ciągu ok. 6 miesięcy można podnieść swoje umiejętności językowe i ukończyć wybrany kurs zawodowy. Zajęcia będą odbywały się w dni powszednie lub w soboty, w grupach 8-osobowych. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat międzynarodowej instytucji testującej, potwierdzający znajomość języka na określonym poziomie, oraz certyfikat zawodowy.

Res Primae specjalizuje się w kursach metodami szybkiej nauki, bez prac domowych, z szerokim wsparciem multimedialnym. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, organizatorzy zapewniają podręczniki, poczęstunek, opiekę nad dziećmi uczestniczek oraz częściowy zwrot kosztów dojazdu. Przewidziano mechanizmy umożliwiające skuteczną naukę nawet dla osób pracujących na zmiany.

Projekt adresowany jest do osób zatrudnionych (również na podstawie umów cywilnoprawnych), w szczególności do osób w wieku powyżej 45 lat, oraz do kobiet, jako że organizator zapewnia m. in. opiekę nad dziećmi w czasie zajęć. Ankietę zgłoszeniową oraz szczegółowe informacje znajdują się na www.ResPrimae.pl

Wiele jest szkoleń finansowanych przez Unię Europejską. Czy Państwa oferta jest wyjątkowa?

Marzena Krysiak, Specjalistka ds. Nauczania, Res Primae: Po raz pierwszy możliwość uczestnictwa mają osoby pracujące mieszkające na terenie gmin Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń i Stary Targ, bez konieczności uciążliwych dojazdów do dużych ośrodków szkoleniowych. Zwracam uwagę, że oferta obejmuje wybrany przez każdego uczestnika kurs zawodowy oraz pełny kurs językowy, realizowany w ciągu zaledwie 6 miesięcy - zwykle potrzeba na to 2 semestry. Ponadto mamy możliwości nauczenia każdego słuchacza kilkuset słów i fraz z interesującej go dziedziny tematycznej, często będą to wyrażenia przydatne w jego pracy zawodowej. Komponent zawodowy, obok szkolenia e-learningowego (np. kurs księgowości czy technik sprzedaży) lub praktycznego (np. kurs obsługi wózków widłowych), obejmie również indywidualne konsultacje z trenerem danej dziedziny. Doradcy zawodowi będę natomiast służyć pomocą w planowaniu pracy zawodowej, zmianie miejsca pracy, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych, itp.

Co się kryje pod nazwą „szkolenie e-learningowe”?

To skomputeryzowany kurs, umożliwiający uczenie się przy wykorzystaniu technologii internetowej. Bez wychodzenia z domu można podnosić swoje kwalifikacje i potwierdzić je zdanym egzaminem. W naszym przypadku będzie to bardziej „blended learning”, czyli połączenie „e-learningu” z pracą w grupie, pod opieką realnego trenera.

Co daje uczestnictwo w Państwa projekcie?

Przede wszystkim nowe umiejętności, potwierdzone odpowiednim dokumentem. Podniesienie kwalifikacji językowych oznacza np. możliwość przejścia od poziomu zupełnie początkującego na poziom A2, czyli poziom pozwalający na właściwą reakcję językową w typowych sytuacjach sytuacjach za granicą, takich jak zakupy czy podróż. Ponieważ praca z komputerami stanowi istotny składnik naszych kursów, uczestnicy będą mieli wiele okazji, żeby wytrenować umiejętności charakterystyczne dla społeczeństwa informacyjnego. Certyfikat zawodowy w wybranej przez słuchacza dziedzinie to dodatkowy atut w rozmowach z obecnym lub przyszłym pracodawcą. Uczestnictwo w naszym projekcie to dobry punkt wyjścia do dalszego rozwijania kompetencji, zwłaszcza, że szkolenie wyposaży słuchaczy w narzędzia i umiejętności wystarczające do samodzielnej nauki języka w przyszłości.

Znowu prace domowe, testy, odpytywanie... nie da się tego uniknąć?

Na pewno nie będziemy wzywać rodziców do szkoły... Prace domowe to czuły punkt współczesnych kursów językowych. Na przestrzeni kilku ostatnich lat naszej działalności udało nam się wypracować własne programy laboratorium językowego i sposoby uczenia prowadzące średnio zdolnego ucznia na kolejny poziom zaawansowania bez prac domowych. Pozostawiamy je dla chętnych i dla osób odpornych na wiedzę. Na dowód tego wprowadziliśmy gwarancję skuteczności, która oznacza, że uczeń chodzący regularnie na zajęcia i robiący na nich zasadniczo to, co trzeba, zda egzamin końcowy. Jakby nie zdał, to uczyłby się za darmo do skutku. Poza tym nasze zajęcia są ciekawe, nastawione na rozmowę, wymianę doświadczeń, oparte na najlepszych materiałach istniejących na rynku.

Czego oczekują Państwo od przyszłych uczestników projektu?

Wiary w siebie, we własne możliwości. Najczęstszym problemem w tej grupie wiekowej jest strategia „Lepiej nic nie powiem, bo pewnie się pomylę!”, gdy tymczasem warto przyjąć „A powiem, co mi tam, być może się pomylę, ale przynajmniej sobie porozmawiam!”. Dorosły kursant peszy się często łatwiej niż dziecko. A przecież gdyby przyjął wskazaną strategię rozwoju i motywację podobną do tej, która dała mu pracę i to, co w życiu osiągnął do tej pory, bez trudu pokonałby dalekie przestrzenie i w tej dziedzinie.

Warto też mieć na uwadze pełną perspektywę całego szkolenia, które będzie trwać ok. 6 miesięcy. Wprawdzie będą możliwości odrabiania opuszczonych zajęć, ale zasadniczo warunki postawione przez sponsora, czyli Unię Europejską nie pozwalają na uczestnictwo tymczasowe lub nieregularne. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w całości projektu i dołożymy starań, żeby było ono również miłym sposobem spędzenia wolnego czasu. Mam nadzieję, że uczestnicy, zwłaszcza kobiety, będą zainteresowane zajęciami tańca towarzyskiego lub aerobiku, które specjalnie dla nich i ich osób towarzyszących również zorganizujemy!

Szczegóły projektu:

Projekt „Inwestycja w kapitał ludzki Powiatu Sztumskiego”,

w ramach Priorytetu VIII, Działania 8.1,

Poddziałania 8.1.1 PO KL

Konkurs nr 02/PO KL/ 8.1.1/2009

5594 raz(y) oglądano.
W górę
Wiadomości
05-02-2018
NOWA STRONA
UWAGA !!! JESTEŚ NA NIEAKTUALNEJ STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU !!! CHCASZ PRZEJŚĆ NA NOWA STRONĘ - KLIKNIJ TU
czytaj więcej...
05-09-2017
Remonty w szkołach
Przez całe wakacje przygotowywaliśmy nasze szkoły, a także przedszkole do nowego roku szkolnego. W szkołach wykonano remonty stołówek, sal gimnastycznych, a także odmalowano klasy i korytarze. Wszystko po to, aby nasze dzieci mogły wrócić do pięknych i kolorowych sal po wakacjach. W dniu dzisiejszym odbędzie się także montaż urządzeń placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej. W ramach projektu przedszkolnego przy placówkach przedszkolnych zamontowano place zabaw, zakupiono meble, pomoce dydaktyczne oraz inne wyposażenie edukacyjne na kwotę ponad 160 tysięcy złotych. Tak duży wkład finansowy w wyposażenie oraz remonty placówek oświatowych wspomoże ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.
czytaj więcej...
05-09-2017
Dożynki Gminne
W niedziele 3 września odbyły się Dożynki Gminne w Bągarcie. Tradycyjnie obchody święta plonów rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bągarcie, następnie barwny korowód dożynkowy przeprowadził gości oraz mieszkańców na plac przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie przełamać chleb i biesiadować. Mimo deszczowej aury wszyscy bardzo dobrze się bawili podczas występów Zespołów Ludowych Zielona Ferajna oraz Starodzierzgonianie. Następnie przepiękny koncert zagrał Teatr Muzyczny HALS, który poderwał do zabawy gości. Do godzin wieczornych biesiadę umilał zespół Boys Dual Voice. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie, sponsorom za pomoc w organizacji, a przede wszystkim włodarzom i mieszkańcom Sołectwa Bągart, którzy włożyli dużo pracy i serca w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych.
czytaj więcej...
05-09-2017
Nowy rok szkolny
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018 składam wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim uczniom życzę, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić. Rodzicom i opiekunom uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci. Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska
czytaj więcej...
29-08-2017
Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych  dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Opiekun sprawuje pieczę nad osobą i majątkiem ubezwłasnowolnionego, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli. Obowiązany jest wykonywać swe czynności z należytą starannością, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny.  Więcej informacji
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1961465
webmasters: K.S. & S.R.